Karacabey Sahilleri de İmara Açıldı

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı 1/50.000’lik ‘Kıyı Yönetim Planı’na, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıktı. 

Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı Şehircilik Bakanlığınca Hızla  Onaylandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1/50.000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nın Türkiye’de ilk defa Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak Bakanlıktan onaylandığını, bu plan ile Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olduklarını söyledi.

‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’ çerçevesinde 115 kilometrelik Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde çalışmalar yapıldığını dile getiren Başkan Altepe, “Sahillerde 1/50.000’lik kıyı yönetim planı içerisinde batimetrik, şinofrafik, sismik, kirlilik, rüzgâr ve dalga analizleri yapıldı. Tüm noktalarda bu ölçüm ve analizler yapıldıktan sonra 1/50.000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’mız Ankara’ya sunulmuştu. 26 Ekim 2015 tarihinde de Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız tarafından onaylandı ve şu anda askıda… Bizler de bu plan doğrultusunda artık tüm sahillerimizde Mudanya, Gemlik ve Karacabey sahillerinin her köşesinde dünya kenti ve sahil kenti Bursa’nın sahillerinin değer kazanması ve dünyadaki en güzel uygulamaların yapılabilmesi için çalışıyoruz. ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nı bakanlığa ilk sunan belediye de Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. Bu planı bakanlık hızlı bir şekilde onayladı. Şimdi diğer eksiklerimizi tamamlayıp Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olacağız. Tüm Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Dünya Gazetesinde yer alan bu haberle birlikte Karacabey'le Sahil Bağlantısı olan Bandırma Karacabey kıyı şeridinde uzun yıllardır gündemde olan Sahil Yolu yapımının gündeme getirileceği gelen haberler arasında. 

 

Bandırma Gerçek Haber Servisi