Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat " Eleştiriler Temelsiz ve Mesnetsiz"

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat  sosyal medyada ve yerel basında yer alan şahsını hedef alan  ağır eleştirilere yönelik  açıklamalarda bulundu.
"Temelsiz ve Mesnetsiz İthamlar eleştiri sınırlarını aşarak kişilik haklarına alenen saldırı niteliği taşımaya başlamıştır."

Serdar Polat basın açıklamasında " Bandırma Kent Konseyi olarak göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız tüm çalışmaları kamuoyu ile şeffaf şekilde paylaştık diyen Serdar Polat “Paydaşlarımıza gerekli bilgilendirmeyi rutin aralıklarla yapmaktayız, aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızda da faaliyet raporlarımızı yayınlamaktayız. Süreç içerisinde birçok çalışma gurubu ve meclisimiz çalışmalarına başladı, Bandırma için üretiyorlar. Birçok kursumuz faaliyetine devam ediyor.
Bandırma Belediyesi başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmalarımız devam ediyor.
Kurumsal yapıların işleyişi bellidir. Hukuken paydaşlarımızın hakları tabidir. Yapıcı eleştiriye de sonuna kadar açığız. Sosyal medya üzerinden birkaç kişinin aylardır temelsiz ve mesnetsiz paylaşım ve açıklamalarının seviyesine inmemek için sessiz kaldık. Gelinen noktada bu paylaşım ve açıklamalar Kent Konseyimizin çalışmalarına yönelik eleştiri hatta ağır eleştiri sınırlarını aşarak kişilik haklarına alenen saldırı niteliği taşımaya başlamıştır. İtibar suikastı yapan her kim olursa olsun hukuki karşılığını alacaktır. Yapıcı ve samimi eleştiriye açığız, fikir özgürlüğünü her ortamda destekliyoruz. Bizlerin dünya görüşü bu iki konuda nettir.”
Basın açıklamasına "Eleştirilmekten asla çekinmiyoruz "diyerek devam eden Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat “Eksik taraflarımız mutlaka vardır. Ancak eleştiri ve fikir özgürlüğü kişilik haklarına saldırı anına geldiğinde de gereğini yapmaktan asla kaçınmayız. Kendilerini yargı yerine koyup temelsiz ve mesnetsiz ithamlarda bulunan bu kişiler yaptıklarının yanlarına kar kalacağını düşünmesinler. Bandırma için katkı sunacak her kesimle ön yargısız çalışmaya hazırız. Bugüne kadar Bandırma’ya hiçbir katkı sunmamış kişilerin seviyesine inmek zorunda kaldık. Ancak kişilik haklarımız her şeyin üzerindedir ve bu saldırıda bulunanlar bilsinler ki
Bandırma hepimizin söylemiyle, Bandırma için tüm bileşenlerimizle işbirliği içinde içinde hareket ederek doğru bildiğimiz yoldan asla taviz vermeden çalışmaya devam edeceğiz."ifadesini kullandı.

18-11-2021/ BG