Komunist Başkan Maçoğlu'ndan Örnek Çözüm

25 TL DESTEK KAMPANYASI

2014 yılında Komünist Parti'den Ovacık Belediye Başkanlığına seçilen ve 2019 yerel seçimlerinde ise HDP'nin yöre halkına baskı ve engellemesine rağmen  Türkiye Komunist Parti'sinden Tunceli Belediye Başkanlığını yine kazanan Fatih Mehmet  Maçoğlu, dünyadaki tüm hemşerilerinden dayanışma desteği istedi.

Türkiye'de adeta istihdama katkı kurumuna dönüşen Belediyelerin  yüksek istihdam yükünden ve hesapsız harcamalardan kaynaklanan borcundan dolayı  yeterli hizmet ,vaat edilen ve planlanan projeleri hayata geçirememesi tüm Türkiye'nin ortak sorunu. 31 Mart seçimlerinden sonra  Belediye binasına astığı pankartla Tunceli Belediyesi'nin borcunu açıklayan  komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, belediyeye ait resmi internet sayfasından yayınladığı bildiri ile Tuncelilerden  maddi destek  istedi. Kayyum döneminde  yapılan destinasyon ,rekreasyon yatırımlarıyla  terör kenti olarak bilinen  Tunceli Turizm kentine dönüşmüş  yapılan uluslararası organizasyonlarıyla kent ilgi odağı olmuştu. Ancak borçlanmalarla karşılanan projelerin Belediyenin yeni yatırımlar için yeterli kaynak bırakmadığını  dile getiren Başkan Maçoğlu, vatandaşlara belediyeye 25 lira olmak üzere  destek olmaları çağrısında bulundu.

Belediye Resmi sitesinde Başkan Maçoğlu’nun imzasıyla yapılan açıklama da şöyle denildi: “Biliyoruz ki; halkın ödediği vergiler yerel yönetimler alanında ulaşım, iletişim, konut, içilebilir su, sağlık, eğitim, kültür, yeşil alan gibi bir kentin temel ihtiyaçlarının çözülmesi için kullanılması gerekmektedir. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği açıkladığımız belediye bilançolarından bir kez daha gördüğünüz gibi belediyemizin durumu da borçlu durumda olan diğer belediyelerden farksızdır. Ne var ki bu durumu gerekçe yaparak eli kolu bağlı oturmak, bizim asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Ve bu bizim tarzımız da değildir. Bu memleket ve kentimiz için bir şeyler yapmak isteyen, vicdanlı, sorumlu insanların destekleri temelinde ve yaptıkları yaratıcı önerileri gönüllü bir kampanyaya çevirme kararı verdik. Daha doğru bir açıklama ile söylersek etkili kitlesel bir seferberlik başlatma kararına vardık. Halkımızın sunmak istediği, küçük büyük ama değerli desteklerle üretimden sosyal alanlara, ulaşımdan suya, eğitimden sağlığa, konuttan turizme ve alt yapısına kadar birçok projenin adımlarını bu halk seferberliği ile başlatmış olacağız. Esas çözüm gücü olan Tunceli halkı ve dostlarını içeride dışarıda başlattığımız seferberlik fırtınasına katılarak insanlığa örnek olacak bir kent yaratmaya davet ediyoruz. Bunu mutlaka başaracağız, zira halkımıza güveniyoruz. Bu nedenle 25 TL'lik destek kampanyamıza katılacağınıza olan inancımız tamdır.”

KAMPANYA DESTEK İBAN İÇİN RESME TIKLAYINIZ

BANDIRMA GERÇEK -