Muharrem İnce Karadeniz'de Coşkuyla Karşılanıyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,Karadeniz il ve ilçeleri programını sürdürüyor. Trabzon ,Giresun da parti örgütü açılışlarına katılan  İnce  gittiği her yerde vatandaşlardan sıcak ve yoğun ilgi görüyor. Giresun İl Örgütü açılışında "Seçimlere tek başına gireceklerini tekrar eden İnce  net konuştu.  “ Hedefimiz 50+1 alıp tek başına iktidar olmaktır” dedi.
Açılış sonrası  partililerle birlikte  esnafı ziyaret eden  İnce  dünyada fındık üretiminin yüzde 70’ini Türkiye’nin üretmesine rağmen fiyatını başka ülkelerin belirlediğini bu haksızlığı gidereceklerini söyledi.
Esnaf gezisi esnasında bir kafede çay içen İnce, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'ittifak partililerinin tezkere konusunda dahi anlaşamıyorsa nerede anlaşacaklarını' sordu.
İttifakın yazılı bir metni olması gerektiğini ifade eden İnce, “Ben ittifakların seçim döneminde olabileceğini, ortada bir seçim yokken ittifak konuşmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Gördük ittifak yapıyorlar ama biri tezkereye hayır verdi, diğeri evet verdi. Hayır veren, ‘Evet veren ihanet ediyor’ dedi. Yani böyle temel bir konuda bile anlaşamıyorlarsa nerede anlaşacaklar. İttifakların yazılı bir metni olmalıdır. Millette bu yazılı metni bilmelidir. Öyle olursa olur. Seçime 3 ay kala bakarız. Şimdiki hedefimiz 50+1 alıp tek başına iktidar olmaktır” dedi. Öte yanda ziyaret programı dışında Ordu'ya da uğrayan  Muharrem İnce misafir olduğu  kıraathanede okey oynayanlara eşlik ederek vatandaşlarla sohbet etti. İnce'nin bir sonraki durağı Samsun olacak.
Sputnik Türkiye Haberi ,/30.10.2021/ BGHA-HABER MERKEZİ