Nur Demir Hancıoğlu'ndan Başkan Tosun'a Veryansın

Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı ve HaydarÇavuş Mahallesi Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun'a sitem etti.

"Kendisine Ulaşamıyoruz. Kapı açık densede görüşmek nasip olmuyor. Randevularımıza yanıt verilmiyor. Biz nasıl vatandaşımızla belediye ile köprü kurup hizmet işbirliği yapacağız Mahallemizin ve Bandırmamızın geleceği için nasıl yol haritası çizeceğiz"

2 dönemdir  Bandırma Haydarçavuş Mahalle Muhtarlığı görevini başarıyla sürdüren ve geçtiğimiz yıllarda Bandırma'da düzenlediği   Kadın Muhtarlar Akademisi çalıştayı ile seminerler ile tüm Türkiye'nin dikkatini çeken çalışmaların içinde olan  ve son seçimde kadın aday patlamasına yol açan gelişmenin mimarı olarak gösterilen Nur Demir Hancıoğlu  Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun'la görüşme talebine 15 gündür yanıt alamadığını ifade ederek sitem etti.

Hancıoğlu "Sayın Başkan anlaşılan çok meşgul ama öncelikle Bandırma'nın kentsel sorunlarıyla bire bir yüzleşen insanlar olarak muhtarlarımıza uzak duruşunu kabul edilecek bir durum değil. Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı olarak mevcut siyasi çizgimiz çerçevesinde yapmak istediğimiz dayanışma örgütlenme çabalarımıza bir karşılık alamadığımız gibi çok ilginçtir sayın başkan  halen hiç bir işlevi kalmadığı halde sanki iktidara yakınmış gibi algı yaratan bir diğer dernekle yakın ilişkiler ve  işbirliği çabası içinde olmasını hazmetmek mümkün değil. Bizim emeğimizi yok mu sayıyor ki başkan şimdi bize sırt çeviriyor.. Halen derneğimize kayıt olmayan muhtarlarımız var ve Başkanın bu belirsiz tavrından dolayı çekimserlik var. Başkan açık olmalı. Sadece belli Partili derneklere destek verecekse eğer bizi Türkiye de örgütlü Derneğimizi istemiyorsa bilelim kaderimize razı olacak değiliz. Bizler Bandırma Muhtarlar Derneği olarak özellikle örgütlü kadın muhtarlarımızla geleceğe yönelik  Bandırma'da yapmayı düşündüğümüz çalıştaylar seminerler kadınlara yönelik kurslar olsun hizmet projelerimizde bu  belirsiz tavırlar nedeniyle aksamasından üzgünüz.. Doğrusu Başkan nereye koşuyor amacı nedir tüm muhtar arkadaşlarım adına anlamış değilim üzgünüm . " diye konuştu.

BANDIRMA GERÇEK - 16-08-2019 - EDİT : MEHMET LEVENTOĞLU