Rafet Çetinel "13 yıl aradan sonra şampiyon olmuş takım kayyuma mı kalır? Allah aşkına..".

 

RAFET ÇETİNEL BASIN AÇIKLAMASI
 

Çok değerli Balıkesirspor sevdalıları ve hemşerilerim, bundan önceki basın açıklamamıda Balıkesirspor’a zarar gelmesin diye istemeyerek yapıyorum demiştim. Yine aynı şeyi tekrarlamak zorunda kalıyorum veya bırakılıyorum.
Sayın İsmail Ok benim basın açıklamamdan sonra tekrar bir açıklama yaparak kamuoyu ile iddialarını paylaştı ve sosyal medyada Balkes sevdalıları bunun için,aslında benim açıklama yapmama gerek bile kalmadan doğruya yakın  açıklamalar yaptılar. Ama ben yinede doğrular bilinsin diye kendimi açıklama yapmak zorunda hissettim.

Sayın İsmail Ok benim için yapmış olduğu ilk basın açıklamasında; bir buçuk saat önce yapmış olduğu açıklamasını geri çekerek basında ’’ Kendini yalanladı.’’ ifadeleri ile çıktığı haberi hep birlikte gördük. Açıklamayı geri çekiyor ve arkasından, içinden çıkardığı metinleri de yayınlanan bir gazeteden hepimiz neleri çıkardığını daha doğrusu gazetenin deyimiyle neleri traşladığını hep beraber gülümseyerek izledik.
Ben Sayın İsmail Ok’un Belediye Başkanlığı döneminde Balıkesirspor’a verdiği desteği çoğu Belediye başkanının vermediğini her zaman her yerde söylüyorum. Bunu hiç kimse zaten inkar etmiyor,bende etmiyorum. Benim Balıkesirspor Başkanlığımda da her zaman yanımda oldu hatta kendi söylemiyle benden fazla deplasmana gitmiş. Evet olabilir.Çünkü ben sadece anjiyo için hastanede olduğum için bir maça gidememiştim. Tabii ki sayın İsmail Ok’un o yıl Belediye Başkanlığının ilk yılıydı.Balıkesirspor’la tanışmasının da ilk yılı olabilir. Ama sayın Ok’ tan önce amatör küme bataklığı ve amatörden çıkış sürecini ben bizzat içinde yaşayan birisi olarak yorulmuş olabilirim.
Sayın İsmail Ok’un söylediği
. Beni telefon ile aradıktan sonra Belediye’ye geldi ve ayrıntıları makamda konuştuk. Telefon görüşmelerimizin detayını operatörlerden alarak noter huzurunda kamuoyuna açıklayabiliriz. Hele hele hemen ertesi günü Tuna Bey’in aday olduğunu öğrendim sözü zinhar gerçek dışıdır. Çünkü başta Tuna Bey olmak üzere, diğer arkadaşlarımızla Faruk Demirarslan’ı başkan adayı yapmak için günlerce uğraştık. Rafet Beyin bırakıp kaçtığı görevi“Balıkesirspor kayyuma gitmesin” diye benim ve diğer yönetici arkadaşlarımızın ısrarı üzerine Tuna Bey büyük fedakârlık örneği göstererek Balıkesirspor’a başkan adayı olmayı kabul etmiştir.

Benim İsmail Ok ile telefonla görüşmemden sonra makamına gittiğim ilk görüşmemde sayın Tuna Aktürk’ün başkanlık için bana ismini veren ve söyleyen sayın İsmail Ok’tur. Kesinlikle (zinhar) İsmail Ok’tur!
Çünkü ben Sayın İsmail Ok İle telefon görüşmesinden sonra makamında bir defa görüştüm ve ertesinde kongrede aday olmayacağım ile ilgili basın açıklamasını yazılı yaptım. O yazılı açıklama basının elinde ve internette şu anda da mevcut. Arayan orada bulabilir. Tuna Aktürk’ün ismi neden yazılmış acaba?
Ayrıca sayın OK o telefon kayıtlarınıda detaylarıda  nasıl çıkararacaksa noter moter diyor  onlarıda hep beraber bekliyoruz . Ceplerimizi bir dinleyen vardır inşallah..

Sayın İsmail Ok ; benim hiçbir görevden kaçmadığımı bütün Balıkesir kamuoyu çok iyi bilir. Gerek siyasi, gerek sivil toplum kuruluşları olarak görev yaptığım yerler bellidir. Hele hele Balıkesirspor’la ilgili senin bana o dönemde bıraktı, kaçtı ifadelerini kullanmak ne hakkın,ne de haddine düşer? Ben o zamana kadar Balıkesir kulübü için verdiğim emeği sen bilmediğinden, kulübün amatör bataklığından kurtuluşundan, mali açıdan Balıkesirspor’un düze çıkışına ve 3.lige çıkışına kadar yöneticilik yapmış, her zaman BALKES için taşın altına eline sokmuş birisi olarak bende seni bu söyleminden dolayı esefle kınıyorum. 

Balıkesirspor gibi Belediye Başkanlarının korkulu rüyası ateş topunu elinizden alıp, birde aynı yıl takımı şampiyon yapan biri olarak kaçıp giden adam yerine koyulmam gerçekten çok komik! Hiç olmazsa bir teşekkür etseydiniz! Şampiyonluk gecesinde bile takımı şampiyon yapmış bir başkanı protokol masasına dahi oturtmadınız! Acaba o kutladığınız neyin gecesiydi?Sonrada İsmail Ok’’Rafet Çetinel’i  rakip gördü’’dediğimde tuhaf açıklamalarda bulunuyorsun.Ben bunu içimde gizlemedim ki niye dışarı vurayım? Parti içinde rakip olmayı ben kötü bir şey olarak görmüyorum ki. Bilakis demokrasi olarak görüyorum. 

Tuna çıkmasaydı Balıkesirspor kayyuma gidecekti hikâyelerini çocuğa söyleseniz inanmaz. 13 yıl aradan sonra şampiyon olmuş takım kayyuma mı kalır? Allah aşkına. Sonra zaten açıklamanızda dediğiniz gibi ‘’İki adaylı kongreye gitmem’’diyen Rafet başkanın karşısına liste hazırlayanlar varken Tuna’nın karşısına niye liste hazırlamadılar? Tabii ki canım takım kayyuma gitsin diye!
Bence sayın İsmail OK siz   sayın Tuna Aktürk ‘e söyleyin kongreye gitsin .Şu an bile bu kadar borca karşılık kayyuma gitmez bu takım. Ama Amatöre kadar düşerse o zaman bak kayyuma gider bu takım.
Saygılarımla…

BALIKESİRSPOR ESKİ BAŞKANI