Sedat Pekel "Tolga Tosun'a İnancım Tam "

Bandırma Belediye eski Başkanı ve Balıkesir 22.dönem Milletvekili duayen siyasetçi Sedat Pekel ;CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun'un kırsal mahalle seçim çalışmalarına da eşlik ederek vatandaşlarla görüş alışverişi yapıyor ve destek veriyor.

Sedat Pekel önceki akşam Aksakal ve Doğa mahallelerinde  yapılan çalışmalara katılırken Doğa Mahallesi'nde vatandaşların ısrarları üzerine söz alarak vatandaşlara hitap etti.

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize ve bölgemize hayırlı olması dileğiyle başladığı konuşmasını ilginç ayrıntılarla süsleyen Pekel "Halkla hep iç içe olmanın verdiği avantajı sizlerle paylaşma gayretiyle benim dönemimde de encümende 2 dönem görev yapan, çıraklık dönemi ve Balıkesir Büyükehir'de ki görevlerinden sonra Tolga kardeşim diyor ki bana artık yetki verin . Devlet görevlerini adam gibi yapmak önemlidir. Şimdi çok daha geniş kadrolarla, meslek odaları ve muhtarlarla halkın her kesimiyle de  iç içe olarak sorunları dertleri  tespit ettiğim  çözüm yolları ile  projeler üreteceğim diyor. Ben bölgeme hizmet edeceğim diyor. Ben kendisine kefilim. Çok kısa sürede çok büyük başarılar elde etti. Ben halkımın  bölgemin avukatı olacağım onların gözü sesi kulağı olacağım dediği için Ankara'da ötelenen verilmeyen hakları konusunda söke söke almak konusunda inancım tam ve onun için bu kardeşimize bir şans vereceksiniz."dedi. 

Beraber birlikte çalışmak için sadece Cumhuriyet Halk Partisi Altı Ok'un altına mühür vurmakla yetinmeyin diyerek İYİ Parti ile oluşturulan ittifakın birlikte başarısının önemine vurgu yapan Pekel " Büyükşehir'de son derece önemli  İsmail OK Belediyeciliği biliyor halende milletvekili  Ankara'da işlerin takibi için son derece deneyimli bir kardeşimiz  AKP iktidarına yeter artık 17 yılımızı heba ettiniz son derece masum ihtiyaçlarımızı bile  karşılayamadınız diyeceksiniz. Aldığınız önlemler dediklerinizle Türkiye ve bölgemiz geriye gitti. Tarım hayvancılık bitti, işsizlik tavan yaptı,esnafım siftah yapmadan dükkan kapattı,milli hiç bir şey bırakmadığınız bir  ülkede yaşamak istemiyoruz bu son ihtarımızdır diyerek bu güzel güzide partilerin oluşturduğu ittifka oy vermenin sayısız yararı var. Bölgemizin imarı konusunda  Hep beraber Millet İttifakına oy vermeye hazırmıyız?" DEDİ. 

Sedat Pekel Alkışlarla kesilen konuşmasının devamında  "Burada CHP başkan ve üyeleri Necmi Sert hocamız İYİ parti'lilerle kaynaşmışlar . Ben inanıyorum ki onlara desteğiniz artarak devam edecek. Onlarda hizmete devam edecek. Desteğiniz için yürekten teşekkür ediyorum. Atatürk memleket vatansa gerisi teferruat dediyse  Bana Belediye meclis üyelikleri verdiniz başkanlık milletvekilliği verdiniz benim kendim hesabıma  hiç bir beklentim yok ülkem için bölgem için desteğimi veriyorum  beklentim sadece onların başarılı olması sizlerle beraber kaynaşarak farklı bir Bandırmaya bölgeye hizmet getiren bir kuruma dönüştürmenin gayretinde oldukları için arkalarından geliyorum inşallah başaracaklar " ifadelerini kullandı.

BANDIRMA GERÇEK - 24-03-2019 M.LEVENTOĞLU