SEMA KIRCI "Hiçbir güç bizlerin huzurunu ve bütünlüğünü bozamayacak"

Sema Kırcı "Zor koşulların üstesinden birlik beraberlikle geleceğiz "

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, yıllar önce ecdadımızın verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesi neyse Çanakkale mücadelesi neyse bugün yaptığımız mücadele de odur." dedi.  Kırcı bugün yaptıklarının memleketi müdafaa etme mücadelesi olduğunu söyledi.
 
Terör örgütünün amacının sokakları tarumar ederek memleketi yangın yerine çevirmek ve o coğrafyada yaşayan vatandaşlarımızın umutlarını azaltmak olduğunun altını çizen Kırcı devlet ve millet gereken kararlılıkla el ele bu oyunu bozacaktır dedi.
 
Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, Balıkesir Merkez, Bandırma, Manyas'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu. Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Akbıyık'ı, İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa Çaltı'yı, ziyaret eden Kırcı, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Törenine de katılarak doktor adayları ve aileleriyle görüşerek tebrik etti.
 
Çalışmalarını Bandırma ve Manyas'ta devam eden Kırcı, Bandırma'da Sur ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve eski sağlığına kavuşan  Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Işıklı'yı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Kırcı, Bandırma Kaymakam Tuncay Sonel’in girişimleri ile Diyarbakır’da şehit olan Polis İlker Narin’in ailesine ilçenin önde gelen iş adamları ve hayırseverlerinin katkıları ile alınan evin tapusunu Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, 6.Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk, Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük ve Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ile birlikte şehidin eşi Emel Narin'e takdim etti.
 
Zor koşulların üstesinden birlik beraberlikle geleceğiz
Memleketin zor günlerden geçtiğini, ama hiçbir gücün bu milleti yıldıramayacağını ifade eden Kırcı, Ankara'da birliğimize, beraberliğimize, huzurumuza, kardeşliğimize yönelik alçakça bir saldırı gerçekleştiğini ve tarih boyunca birçok badire atlatmış yüce Türk milletinin, bu zor koşulların da üstesinden mutlaka geleceğini belirtti.
Kırcı,  "Terör üzerinden ülkemizi dizayn etmeye çalışan güçler bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve aziz milletimiz her zaman olduğu gibi bugün de terörün ve destekçilerinin karşısında dimdik ayakta duracak ve mücadelesinden asla yılmayacaktır" ifadelerini kullandı.
 
Manyas Gençlik Merkezimiz gençlerle buluşacağı günü bekliyor
Ak Parti Manyas İlçe Başkanı Hasan Kahraman, Belediye Meclis Üyesi Serdar Erçel partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Kırcı,  İlçe Başkanı Hasan Kahraman'dan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Ak Parti Manyas İlçe Başkanı Hasan Kahraman, sağ sahil sulama projesinin büyük bir bölümünün bittiği ve sol sahil sulamasının ihalesinin yapıldığını söyledi. Manyas-Gönen yolunun genişletme çalışmalarının devam ettiğini belirten Kahraman, "Manyas'a yapılması planlanan emeklilere yönelik 500 dairelik konutlar için ön kayıt işlemleri devam ediyor" dedi, Hasan Kahraman,  Manyas Meslek Yüksek Okulu'nun 1500 öğrenci kapasiteli olduğunu ve burada şu an 300 civarı öğrenci bulunduğunu bu kapasitenin artması için ilave bölümler açılması gerektiğini belirterek Kırcı'dan bu konuda destek istedi.
 
Kırcı sırasıyla, Manyas Kaymakamı İbrahim Gencer, Manyas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Semih Keleş, Manyas Gölü Kooperatifi  ve Manyas Ziraat Odası'nı da ziyaret ederek Manyas'ın güncel sorunlarının çözümüyle ilgili yapabilecekleri değerlendirdi. Daha sonra Manyas Süt Üreticileri Birliği Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı'nda da süt kalitesi ile ilgili gerçekleştirilen incelemeler hakkında bilgi alan Kırcı süt üreticilerinin son günlerde yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi smacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile gerekli görüşmelerin yapıldığını ifade etti. Ak Partili diğer Milletvekilleri ile birlikte konunun takipçisi olduklarını ve süt üreticisinin mağdur edilmesine izin vermeyeceklerini belirten Kırcı "Bakanlık süt referans fiyatını  1,15 TL olarak belirledi. Ancak arz fazlalığını fırsat bilen sanayiciler çiğ sütü daha düşük fiyatla alarak üreticiyi mağdur ediyor. Bu duruma izin  verilmeyecek." dedi. Arz fazlası sütün süt tozu olarak işleneceğinin ve bu konuda Et ve Süt kurumunun müdahil olacağının bilgisini veren Kırcı, süt üreticilerinin süt fiyatlarının düşmesinden dolayı  herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirlerin alındığının altını çizdi. Kırcı, Manyas Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti ve Manyas Devlet Hastanesi başhekimi Ömer Küçük ve hastane personeline teşekkür etti. Son olarak önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan Manyas Gençlik Merkezi'ni ziyaret eden Kırcı, Gençlik Merkezi'nin hizmete açılacağı, gençlerimizle buluşacağı günü beklediğini belirtti.
 
Bir oldukça hiçbir güç bizlerin huzurunu ve bütünlüğünü bozamayacaklar
Bandırma Ayhan Songar Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve Bandırma Fatma Ana Kız Öğrenci Yurdu'nda gençlerle bir araya gelen Kırcı, "Bugün Ankara'da ve memleketin bir çok noktasında bu çirkin saldırıları gerçekleştirenler, terör ve şiddet eylemlerinin hiçbir amaç için araç olamayacağını bilmelidirler. Terörden beslenenlere söyleyecek bir çift sözümüz var geleceğimizin ışığı olan gençlerimizin geleceklerini çalmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bu noktada üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getirerek milletçe tek vücut olacağız ve ortak bilinçle hareket edeceğiz. Kimse bu milleti küçümsemesin. Bizim bu topraklarda bu günlere gelebilmek için nasıl zorlu bir mücadele verdiğimiz şanlı tarihimizde yazılıdır. Biz, asıl zor günlerimizde birbirimize kenetlenerek bir millet olduk. Bir oldukça hiçbir güç bizlerin huzurunu ve bütünlüğünü bozamayacaktır. Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek."dedi.

BG HABER MERKEZİ