ŞMG'li Basketbolcu Kızlar Bandırma'nın Gururu Oldu

 

Bandırma’nın en eski ve köklü okullarından biri olan Şehit Mehmet Gönenç Anadolu Lisesi sportif başarılarıyla dikkatleri üzerlerine topluyor. Son olarak Balıkesir’de yapılan Kızlar Basketbol Grup Maçlarında birinci olarak Bölge Grup maçlarına katılmaya hak kazandılar.

Okul Müdürü Zerrin Eraydın birçok branşta olduğu gibi kızlar basketbol takımının çok önemli başarılarının olduğunu belirterek, “Şehit Mehmet Günenç Lisesi sportif faaliyetlerde başarılı bir lisedir. Şu an kız basketbol takımımız Balıkesir birincisi oldu. Bundan sonraki süreçte bölge takımlarıyla karşılaşacaklar. İnşallah yine birincilik bekliyoruz. Aynı zamanda da basketbol erkek takımımız da Bandırma birincisi ve şu an Balıkesir’de karşılaşmaları var. Onlardan da birincilik bekliyoruz. Bir salonumuz olması sportif faaliyetlerimizde güzel başarılar elde etmemizi sağlıyor” dedi.

Takımın Koçu ve aynı zamanda okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Şenay Yılmaz ise, “Okulumuz hemen hemen bütün branşlarda sportif faaliyetlere katılmaktadır. Şu an için basketbol müsabakalarımız devam ediyor. Kız basketbol takımımız il birincisi oldu ve 13 – 15 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan grup müsabakalarına katılacaktır. Şampiyon olmak hedefimiz. Elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu söyleyen takım kaptanı Şimal Erkan ve sporcular kızlar, iyi bir takım olduklarını, uyum içinde maçlarını yaptıklarını ve arkadaşlarını güvendiklerini belirterek sonuna kadar gitmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söylediler. Ayrıca Bandırma’nın tek kapalı spor salonuna sahip oldukları içinde mutlu olduklarını ifade eden basketçi kızlar, başka salonlarında yapılmasını ve başka bayan basketbol takımlarının da kurulmasını istiyorlar. 

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL