TEMA Vakfı’ndan Sıfır Atık Eğitimi !

TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumluluğu/Başkanlığı, Genç Tema Topluluğu ve Bandırma Belediyesi önderliğinde Bandırma Esnaf Sanatkarları Ortaokulu’nda Sıfır Atık Eğitimi verildi.

Bandırma Esnaf Sanatkarları Ortaokulu 7. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimde öğrencilere Sıfır Atık bilinci aşılanmaya çalışıldı. Evlerinde, okulda, sokakta ve her yerde atık oluşturmadan, temiz bir çevre nasıl sağlanır konusunda eğitim verildi. Öğrencilerinde aktif katıldığı ve konu hakkında küçük oyunlar oynadıkları bu etkinlikten öğrencilerin çok mutlu ayrıldıkları gözlendi.

Eğitim hakkında bilgi veren TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu/Başkanı Burak Uğur; “Sıfır Atık eğitimleri konusunda Millî Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı arasında bir protokol var. Bu protokole dayanarak çocuklarımıza sıfır atık ve temiz çevre konusunda eğitimler vermeye başladık. Bu eğitimlerin ilkini Bandırma Esnaf Sanatkarları Ortaokulunda gerçekleştiriyoruz. Amacımız küçük yaşta doğru çevre bilincini oluşturmayı sağlamak. Bu konuda ki eğitimlerimiz hızla devam edecek. Buradan okul müdürümüz Algan Kartal’a , Değerli Öğretmenimiz Serdar Polat’a, öğrencilerimize küçük hediyeler tedarik ederek eğitimimize heyecan katan Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne çok teşekkür ederiz.” Eğitimin koordinasyonunu üstlenen Genç TEMA Topluluğu Başkanı Burak Temiz ; “Öğrenci arkadaşlarımız ile beraber bu organizasyonu yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Elimizden geldiğince bu eğitimlere Bandırma’da devam edeceğiz” dedi.

BANDIRMA GERÇEK  07.12.2019