Ukraynalılar Teşekkür Etti

Ukraynalı kızlar Türkiye Kurtardı.

Arjantin ' de eve dönmesi gereken Ukrayna vatandaşlarının ülkelerine dönmesini sağlayan Türk yetkililerine ve THY teşekkürler yağdı.

Türkiye Ukrayna konsolosu Andrij Sybina  nın yaptığı açıklamasında "Ukrayna ' nın Türk makamlarının ülkeleri için düzenlenen Türk hava yolları tarafından Buenos Airos Airos ' tan Ankara ' ya özel tahliye uçuşunda Ukrayna ' nın vatandaşlara meydan okuma olasılığını göz önünde bulundurduk. Ve bu durumda çok minnettar olduğumuz olumlu yanıt aldık.  Bunu mümkün kılmak için, TR İçişleri Bakanlığı konsolosluğu ile sürekli iletişim kurduk ve her şeyin başarılı olduğu için mutlu ve minnettarım.

Üzerinde çalıştığımız bir diğer hassas konu ise Türk hastanelerinde standart dışı tıbbi işlemler gerçekleştirmek için Ukraynalılara erişme izni verilmesi. Bunun gibi çok az vaka var ama gerçekten kritik. Türkiye ' de ameliyat yapma fırsatından, tam anlamıyla hastaların hayatına bağlı. Yakında karar vereceğimize eminim.

Genel olarak, Ukrayna Büyükelçiliğin İstanbul Başkonsolosluğu, Antalya Konsolosluğu, 3000 binden fazla Ukrayna vatandaşının (hem Türkiye ' den hem de diğer ülkelerden, yurttaşlarımızın yurda döndüğü merkez tarafından belirlendiği için) geri dönüşünü sağladı. Bu yüzden. Şahsen İstanbul ' da Genkonsolos Oleksandr Gaman, Antalya ' da Konsolos Vyacheslav Khomenko, Ankara ' da hemşerilerimizin davaları eşliğinde her durumda. Çalışanları ile yorulmadan çalışan, ilgili tüm sorunları başarıyla çözdü: Yaratıcı belgelerden psikolojik yardıma kadar, konsolosluk yardımının ötesine geçti.

Ayrıca, her hafta Karas-Ilychivsk ' ın kurtarılmış paromnim kombinasyonlarıyla Ukraynalılara düzenli olarak geri dönüyoruz.

Bunu yaparken basit Türkiye genelinde birçok yerden M ' ye transfer düzenliyoruz. Karadeniz kıyısında karasu.

Ve yine konsoloslar şahsen eşlik ediyor: Karantina ve sokağa çıkma yasağı sırasında 10 ' den fazla transfer düzenlendi.

Vatandaşların geri dönüşünün ana aşamasının tamamlanmasının ardından, konsolosluk bakımı "Koruma" özel programı, Türkiye ' de kalan belirli vatandaşların belirli konuları üzerinde çalışılmıştır. TR ' de kaldıkları süreyi aşan Ukrayna vatandaşlarına cezaların uygulanmaması konusunda Türk tarafının rızası. Bu konunun çözülmesi için uygun prosedür kabul edildi.
Yardım hatları sürekli çalışır.

Yukarıdaki tüm günümüzün Türkiye ' deki vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarını korumak için nasıl göründüğünün taze bir örneğidir.

Dünyanın dört bir yanındaki diplomatik kurumlarımız da aynısını yapıyor, bazen de bu alanda daha büyük işler.

Her şey Ukrayna olacak.
Her şey yoluna girecek. Kendimizi koruyoruz!

Türkiye Ukranya konsolosluk
Andrij Sybina
Facebook sayfası