Yücel Yılmaz Bandırma Ziyaretinde Hizmet ve Yatırımları Anlattı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Ulaşım A.Ş çerçevesinde  2023 model 55 yeni otobüs ün hizmete alınması töreninde Bandırma'da konuştu.

Cumhuriyet Meydanında  düzenlenen törene; Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, , Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Rıza Tekin, Bandırma Ulaşım Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Soylu ,Otokar İç Pazar Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Tokatlı  ve  vatandaşlar katıldı.
Bandırma’ya heybelerinin dolu olarak geldiklerini söyleyen Yılmaz otobüs direksiyonuna geçerek Bandırma’da otobüslerin bir hafta vatandaşlara ücretsiz olduğunu müjdeledi.  Başkan Yılmaz, “Yılların yorduğu araçlarının hepsini değiştirdik, bugün hizmete giriyor. Hayırlı uğurlu olsun. Bandırma eğitim seviyesi yüksek, Türkiye’nin göz bebeği ve her türlü üretimin yapılabileceği bir yer. Hiçbir şeyi ihmal etmek istemiyoruz. Bir hafta boyunca tüm Bandırmalılara otobüsler ücretsizdir” dedi.
Esnafımızın araçlarının yenilenmesi ve vatandaşlarımızın daha konforlu ulaşım hizmeti alması için elimizi taşın altına koyduk, ulaşımda sorumluluğu aldık. 2019 yılından bu yana; Balıkesir Merkeze sıkıştırılmış doğal gazla çalışan 65 CNG’li otobüs ve Edremit’e Körfez bölgesinin arazi şartlarına uygun olan 25 Centro marka otobüsü kazandırdık. Şimdi de Bandırma’da şoför esnafımızla birlikte bölgenin arazi yapısıyla uyumlu, 55 adet Centro marka otobüsü hizmete alıyoruz.
Bandırma’da; 22 hat ve 97 araçla toplu taşıma yapılırken; yeni 55 aracımızla birlikte toplam152 araçla, ulaşımı daha konforlu hale getiriyoruz. Toplam 152 çevreci otobüsümüz, bugünden itibaren Bandırma halkımızın hizmetinde… Otobüslerimiz Euro 6 motorlu mevcut araçlara göre karbon salımı; yüzde 25 daha az ve çevreci motor özelliğine sahip. Kent genelinde şehir içi ulaşımda hamle yaptık. 2019 yılında il genelinde 158 hatta hizmet veriyorduk. Şimdi ise; 220 hatta hizmet veriyoruz.
Bandırma Terminali’nde; şoför esnafımızın araçlarının bakım-onarım, temizliği ve parklanmasının daha rahat bir şekilde sağlanması amacıyla Araç Yıkama ve Kademe İstasyonu’nuda hizmete aldık. Araçların; sık arızalanması, klimasının olmaması, koltuk kalitesi ve temizlik konusunda yaşanan mağduriyetleri yeni otobüslerimizle ve hizmetlerimizle ortadan kaldırıyoruz.
Bandırma ilçemizde binişler elektronik kart ile yapılacak. 55 yeni otobüsün dışında kalan 42 aracın ise 10 milyon lira değerindeki bakım onarımı-modernizasyonu gerçekleştirerek esnafımıza destek sağladık. Bandırma’mıza; Büyükşehir Belediyemiz tarafından otobüs alımları, modernize ve fiziki düzenlemeler, yıkama ve ikmal yeri dâhil olmak üzere toplam 565 milyon lira yatırım sağlandı. Şoföründen otobüs konforuna, otobüs sayısının yükseltilmesinden bekleme sürelerinin azaltılmasına kadar ulaşım sisteminde büyük bir dönüşüme imza attık." 

09-11-2023/BERKAN KOZAN