6 PUANLIK MAÇI KAZANDIK

Öncelikle İl spor Müdürlüğünün beceremediği bir haftadır yağan karın kapladığı stadı 1 günde temizleyerek futbol oynamaya elverişli hale getiren Bandırmaspor taraftara grubu Kronikleri ve ayakta kalmanın bile çok zor olduğu böyle bir zeminde doksan dakika büyük bir mücadele örneği vererek Ligde tutunmak adına kendisi için 6 puanlık olan bir maçı net bir skorla kazanan Bandırmaspor'lu futbol emekçilerini ve formayı adaletli bir şekilde dağıtan ve dağıtacağına da hep inandığım Teknik Direktör Feyyaz Uçar'ı kutluyorum.

Belli ki bu kez Bandırmaspor Antalya kampını boş geçirmemiş.

Takıma yeni katılan 2 Gökhan'lar BanBan'a ayrı bir hava vermiş. Feridun ,Yiğit, Atabey kendilerine gelmiş. Takım koşuyor direniyor mücadele ediyor. Rakibimiz Samsunspor bize karşı 5 yeni transferiyle Lige başladı ve hazır olmadıklarını gördük.

Ligin ilk yarısındaki Samsun göze hoş gözüken iyi futbol oynayan ekip görüntüsündeydi. Neticeye gidemiyordu.  Ama bugün yeni katılanlarla baktığımda yine top çevirmelerde pozisyon bulmalarda zaman zaman iyi işler yaptılar ama  skor üretemediler. Sonuçta demek ki bir futbol takımını baştan aşağıya yenileyip sahaya sürmek te çözüm olmuyormuş. Ben kendi adıma Bandırmaspor'a yeni alınan  ve muhtemel yeni katılacak olanlarla Feyyaz Hoca'nın elinde güzel bir kadro zenginliğinin oluşturulduğu görüşündeyim.

Atabey ,Doğan ,Üstün,Feridun,Üstün ,Gökhan Karadeniz ve Yusuf Akyel'le her geçen gün daha iyi olacağımızı hissediyorum, Yiğit'in sprinter ve asist özelliğine karşılık hiç olmayan  önde defansif  press anlayışı yükleyebilse milli takım seviyesine çıkabilirdi.diye düşünüyorum.

Bizdeki sıkıntının birinci bölgeden 2,3,bölgeye topu taşıyacak  baskı yerken oyunu tutacak iyi bir ön liberoya ihtiyacımız olduğu kanısındayım. Duyumlarıma göre hala sol açık santrfor arayışları var ama bence yanlış.. .Çünkü bunlar birkaç futbolcu simsarının cebini doldurmaktan başka hiç bir iş yaramaz. Ama ben adaletine her zaman inandığım Feyyaz Uçar Hocanın takımın kimyasını bozacağını düşünmüyorum. Hak eden giyecektir.

Alınan transferler nokta idi, bir iki nokta transferle daha ligi çok daha iyi yerde bitireceğimize gönülden inanıyorum.

Bize ilk yarının hemen tüm maçlarında hissettiğimiz ezikliği giderdikleri 90 dakika korakor  bir mücadele  seyrettirdikleri için futbolcu ve teknik kadromuza de sahanın hazır hale getirimesi  için yoğun çaba gösteren  yöneticilerimize ve emeklerini esirgemeyen başta taraftarlarımız herkese teşekkür ediyorum.

SERHAT OZAR - BANDIRMA