Bandırma Belediyesi, Kutsal Ramazan Ayı Öncesi Çalışmalarına Hız Verdi

Yaklaşan Ramazan öncesi Bandırma Belediyesi birçok alanda çalışmalarına hız verdi. Belediye ekipleri, Kutsal Ramazan Ayı boyunca Sosyal ve kültürel çalışmalarla birlikte yerine getirdiği çeşitli denetimlerle halkımıza hizmet verecek.

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ramazan Eğlenceleri her yıl olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan özel programlara halkımızla buluşuyor. Ramazan ayı boyunca Bandırma Ortaokulu önünde her yıl kurulan İftar Sofrası, bu yılda hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle halkımıza hizmet verecek. Bununla birlikte Belediye Zabıta ekipleri, kutsal Ramazan Ayı öncesi denetimlerini sıklaştırarak gıda üretimi yapan işletmeler incelemelerde bulunuyor.

Birbirinden keyifli programlar halkımızla buluşuyor.

Kutsal Ramazan Ayı boyunca Cumhuriyet Meydanında kurulacak olan sahnede geleneksel Ramazan havasını kentimizde de yaşatabilmek amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından düzeyli etkinlikler halkımızla buluşuyor. Hafta arası günlerde geleneksel ramazan eğlencelerimizden meddah, Hacivat-Karagöz, Aşık ile Maşuk, kukla tiyatrosu, Nasrettin Hoca, Ramazan yarışmaları, Ramazan maskotları, sihirbaz ve animasyon gösterileri ile gecelerimizi Cuma ve Cumartesi akşamları ise sohbet programları ve konserlerle Ramazan coşkusunu hep birlikte yaşanacak.

Geleneksel İftar Sofrası Bandırma Ortaokulu Önünde halkımıza hizmet verecek.

Kutsal Ramazan Ayı boyunca Bandırma Belediyesi tarafından kurulan ve hayırsever vatandaşlarımızın da büyük katkı sunduğu İftar Sofrası, bu yılda Bandırma Ortaokulu önünde halkımıza hizmet verecek. Her akşam bin kişinin üzerinde yemek ikramının yapıldığı İftar Sofrasında oruçlar hep birlikte açılacak. Ayrıca sosyal yardım çalışmaları kapsamında Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza her ramazanda olduğu gibi yine kuru gıda paketleri dağıtılacak.

Denetimler Sıklaştırıldı.

Ramazan ayının tüm güzelliklerini vatandaşlarımız tarafından paylaşılabilmesi amacıyla özellikle gıda tüketiminin ön plana çıktığı Ramazan ayında Belediye zabıta ekipleri tarafından vatandaşlarımızın alışverişlerini huzur içinde yapabilmeleri için gıda üretimi ve satışı yapılan işyerlerindeki kontrol ve denetimler arttırıldı.

Bu yılki İftar Sofrası Cumhuriyet Meydanı ve Edincik Mahallesinde Kurulacak

Cumhuriyet Meydanında Bandırma İlköğretim Okulu önünde kurulan İftar Sofrasıyla birlikte bu yılda yine Edincik Mahallemizde İftar Sofrası kurulacak. Ayrıca Edincik ve Aksakal Mahallelerimizde ekonomik durumu yeterli olmayan vatandaşlarımıza sıcak yemek yardımlarımız devam edecek. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılki iftar sofralarına katkı sunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız Belediye Başkanlığı’na (711 11 01) ya da Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne (714 27 75) başvurabilecekler.

Ramazan ayı boyunca Belediye ekipleri tarafından yerine getirilecek çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Mirza, bu yıl Ramazan ayı boyunca her akşam iftardan sonra Cumhuriyet Meydanı’nda özel Ramazan etkinlikleri yapılacağını söyledi. Bu etkinliklerde Karagöz, ortaoyunu, kukla tiyatrosu gibi geleneksel Ramazan eğlencelerinden sohbet programlarına, konser ve sema gösterilerine kadar çok zengin programların yer alacağını ifade eden Başkan Mirza, Cuma ve Cumartesi günleri düzeyli ve keyifli sohbet ve konserler düzenleneceğini kaydetti.

Ramazan ayının tüm bu güzelliklerinin paylaşılabilmesi için belediye olarak gerekli hazırlıkların yapıldığını dile getiren Başkan Mirza, kentimizde Ramazan ayının huzur içinde yaşanabilmesi için gerekli çalışmaların yerine getirildiğini söyledi.  Mirza, özellikle gıda tüketiminin ön plana çıktığı Ramazan ayında Belediye zabıta ekipleri tarafından vatandaşlarımızın alışverişlerini huzur içinde yapabilmeleri için gıda üretimi ve satışı yapılan işyerlerindeki kontrol ve denetimlerin arttırıldığını söyledi.