Hayvan Terli..Yemez!

Emeğinizin hizmetkarı olun, ekmeğinizin sahtekarı değil.

Bandırmaspor onursal başkanı Dursun Mirza Bandırmaster mudur nedir ? açılışında bir takım sitem içeren cümleleri ifade etti.

Bizim gazetede ve Bandırmaspor Kulüp Sayfasında video kaydında izledim içim acıdı.

Haklılık içeren sitemdi bu. Geçtiğimiz hafta maçtaydık.Biliyorsunuz utanç verici bir performanstan sonra ezilerek yenildik. Maçtan sonra moral bozuk herkesin yüzünden düşen bin parça Tüm Restaurant!a içmeye gittik.Leventoğlu ,Cengiz Selçuk ve ben..Daha doğrusu onlar zıkkımlandı ben balığımı yedim su içtim. Uzun zamandır hastalıkla mücadele ediyorum. Moral olsun diye zorla götürdüler değil moral zehir oldu maç

Leventoğlu "Neco yaz hissiyatını" demişti. Ne yazcam falan filan!!..demiştim ama Bandırmaspor Streo açılışını gazetede ve Bandırmaspor Kulüp Sayfasında video da izlediğimde  gerçekten içim acıdı.
Takımının  son 3 maçında ikisi kendi sahasında yenilmiş olmanın hayalkırıklığıyla şöyle diyordu Başkan ." Moralimiz bozuk .Yenildiğimiz için değil .Yenersiniz yenilebilirsiniz ama önemli olan sahada ortaya koyduğunuz samimi mücadeledir.Karakterdir. Biz iyi karakterli oyuncularla birlikte olduğumuz  inancındayız ve inanıyorum morallerimizi düzelteceklerdir."

Böyle söyledi Mirza.
Bu şu demekti yükümlülüklerini Türkiye de aynı kulvarda yarışan onlarca spor kulübünden farklı olarak dürüstçe yerine getiren en güzel şartlarda kentin armasını temsil eden şavaşçılarına tahsis eden bunu yaparken bana göre sosyal siyasal pek çok sıkıntıyı saldırıyı suçlamayı iftirayı göze alarak taşın altına elini koyan bir kişi olarak konuştu.
Mirza haklıydı. Tanıdığım Mirza yaşadığı kentin köyünden çıkıp halkının başkanı olmak için verdiği amansız mücadelenin devamında bu kez yine aynı şekilde nasıl hizmet verebilirim gayreti mücadelesi içinde olduğuna ben kaniyim..
Bu durumda paramı alırım yan gel yatarım düşüncesinde olan -olabilir- varsa şimdiden ayağını denk alması gerektiğini ifade etmiş bana göre.

Bu ülkede 40 yıl asgari ücretle sekiz saat mesainin dışında zorla baskıyla saatlerce köle gibi çalışıp sonunda 40 yılın bedeli olarak kırk bin lira KIDEM TAZMİNATI alabiliyorsan futbol dünyasında ortada dolaşan meblağlar alınan paralar yazıldığı gibi ortada ise, adam olacaksın  delikanlı gibi karşılığını vereceksin.
Bu paralar proleteryanın gözyaşı emeği terinin hakkı olan paralardır.
Belki Ayyılduz Mahallesinde yapılacak bir spor alanına verilecek paralar Belki Yüzüncü yıl mahallesinde bir çocuk parkı nın parası bu arkadaşlara tahsis edilmiştir.Gökten ulufe dağıtmıyor yüce Tanrı!
O zaman hakkını vereceksin arkadaş.
Haftada bir çıktığın yeşil alanda rakiplerin korakor mücadele ederken sen idare edeyim doksan dakika kaçak kaçamak idare edeyim dersen yemezler. Bu trübünlerde züppe zengin çocukları yok.
Hemen hepsi Bandırma Proleteryasının çocukları. Sizlere verilen paralar onlardan çalınan paralar.
Hak edeceksiniz yada daha fazla bu kenti aldatmadan aptal yerine koymadan çaktırmadan tüyeceksiniz.
Aldığınız yediğinizde helal olsun ama o kadar!

 Bu da benden hasta yatağından bir dost uyarısı. Şu an Bandırma Devlet Hstanesi beşinci katındayım. Şükür henüz iyiyim. İyide bakıyorlar burada şükran duyuyorum. Ve İster inanın ister inamayın  sizi çok seviyorum.
Gençsiniz güzelsiniz hayalleriniz var ama sakın.
Sakın ola bizi aptal yerine koyanların birtakım hesapları olanın dolmuşuna kayığına binmeyin.
Hayvan terli yemez.

BANDIRMA GERÇEK- BANDIRMA DEVLET HASTANESİ-28 Eylül 2017