Altınoluk'ta Polis Memuru Şezlong Kavgasında Hayatını Kaybetti

Balıkesir İli Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesinde "kaçak büfe ve şezlong"  meselesi yüzünden vatandaşlarla kavga eden işletmeciye müdahale eden Kadir Ozan Yüce isimli 28 yaşındaki polis memuru çıkan olay yerinde  silahlı çatışmada öldürüldü. Silahlı çatışmada kaçak büfesi yıkıldığı için olayları başlamasına yol açan  Yüksel Karabulut ile olay yerinde tesadüfen bulunan  biri kadın 2 kişi yaralandı.

BÜFESİ YIKILIP ŞEZLONGLAR KALDIRILNCA  TARTIŞMA ÇIKTI

Kazdağlarının gözde yerlerinden Altınoluk  Narlı Mahallesi Mıhlı mevkisinde İlayda Sitesi sahil kısmında  iddialara göre kaçak büfe işlettikleri ve  kiralık şezlong  için kaçak yer işgal ettikleri  iddiasıyla yöre sakinlerinin ısrarlı şikayetleri  üzerine  Balıkesir  Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı verilen  büfe sabah saatlerinde  jandarma ve zabıta ekiplerinin gözetiminde boşaltıldı.. Büfesi yıkılıp şezlongları da kaldırılan Yüksel Karabulut  yıkım yerine gelerek kendisini şikâyet eden plajdaki vatandaşlara  tepki gösterdi. Tatile  annesiyle gelen  ve olay yerinde tartışmaya şahit olan Kadir Ozan Yüce (28)isimli polis memuru Yüksel Karabulut’u ikaz edip uzaklaştırmak isterken  iddialara göre büfe sahibi ve  iki adamınca  darp edildi. Daha sonra arabasından silahını alarak olay yerine gelerek iddialara göre korkutmak amacıyla havaya ateş eden Polis memuruna  Büfe sahibi Yüksel Karabulut  silahla karşılık verince 15 kez ateş edildiği belirlenen müsademede  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Başakşehir Güvenlik Büro Amirliği’nde  görevli polis memuru  Kadir  Ozan Yüce’nin  vücuduna 5 kurşun isabet ederek  ağır yaralandı . Olay yerine gelen ambülansla hastaneye kaldırılan talihsiz genç polis memuru   doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

Yakınlarının ambülansı kaçırıp  hastaneye götürmek istediği  ancak polisin müdahalesiyle ikna edilerek  hastaneye intikal ettirilmesi sağlanan Büfe sahibi  Yüksel Karabulut'un da boynuna aldığı kurşunlarla ağır yaralandığı ve  kaldırıldığı Edremit Devlet Hastanesinde hayati tehlikesinin devam ettiği  öğrenildi. Çatışma esnasında serseri kurşunlara hedef olarak yaralanan  Mehmet Coşkun (63) adlı vatandaşın durumununda ağır olduğu öğrenilirken ve bir diğer yaralı ev hanımı  Emine Yılmaz (44)ın hayati tehlikeyi atlattığı haberi alındı.

Anayasal hak olan halkın kullanımına ait olan sahillerin siyaset mafia rantçı üçgeninde  karanlık ilişkiler çerçevesinde  kişilere  göz yumulması ve peşkeş çekilmesiyle başlayan huzursuzluk  ve gerginliklerin  genç bir Polis memurunun  hayatına mal olmasıyla sonuçlanan  acı haber Polis camiasında ve vatandaşlar arasında  büyük üzüntüye neden oldu.

BANDIRMA GERÇEK - ALTINOLUK -23-07-2019