Bandırma Atatürk Caddesi'ne Dal-Çık Geçit Talebi

Bandırma'da artan araç sayısına paralel olarak büyüyen trafik sorununa çözüm beklentisi devam ederken yetkililerden ertelenen DAL-ÇIK  projesinin devreye sokulması isteniyor.

Bandırmalı kent sakinleri  ana caddelerde dalçık ve üst geçit yatırımlarının  pilot çalışmalarla acilen devreye sokulması istenirken Bandırma Kent Konseyi'nin bu konuda öneri getirmesi istendi.

 Postahane İnişinde dün yaşanan kaza  Bandırma Atatürk Caddesi-İnönü Caddesi kesişmesinde yer alan yaya geçidini de içeren ışıklı kavşakta  DAL-ÇIK Projesini yeniden gündeme getirdi.  Vatandaşlar geçmiş dönemde ertelenen dal çık  projesinin gerçekleştirilerek hem yayaların hem trafik akışının rahatlayacağını öne sürdüler.

 Dün yaşanan olayda   Atatürk Cd. postahane iniş güzergahında  ışığa yetişmek amacıyla hareket eden aracın çarptığı yaşlı kadına yapılan çağrı üzerine olay yerine gelen Ambülans ekipleri kemik çatlaması teşhisi koydu ve  ayralı kadın acil olarak Bandırma Devlet Hastanesine kaldırıldı. Haberin sosyal medya gruplarında paylaşılması üzerine  vatandaşlar Atatürk caddesinde hemen her gün yaşanmakta olan benzer  kazaların , dal çık veya  yaya alt geçitlerinin bir an önce yatırım projelerine alınması gerektiğini ifade ettiler.

07-03-2020/HAYRETTİN İLDAM/FOTO BERKAN KOZAN