Bandırma Kuşcenneti Festivaline İptal Kararı

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun  yaptığı basın açıklamasında her yıl Haziran ayı ilk haftasında yapılan Bandırma Uluslararası Kuş Cenneti Festivali'nin iptal edilme kararı alındığını duyurdu. Başkan Tosun salgın hastalık ve sponsor firmaların  ekonomik zorlukları nedeniyle sponsorluk sıkıntıları gerekçe gösterdi. Tosun'un Açıklaması.

"Sevgili Bandırmalılar, Değerli hemşerilerim!

Bu yıl, 1-10 Haziran’da 31.sini düzenlemeyi planladığımız Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalimizi dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yaygınlaşmasına engel olmak için bir dizi tedbirin alındığı korona virüs salgınından dolayı iptal ettik.

Hepimizin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen sağlık krizi, ülkemizin ekonomisini de derinden etkiliyor. Dolayısıyla her yıl festivalimize katkı sunan, sponsorluk yapan Bandırmalı sanayici ve iş insanlarının da yaşadıkları ekonomik sıkıntılarının farkındayız. Kentimizde ve çevre ilçelerde ilgi, heyecan ve beğeniyle izlenen festivalimizin bu süreçte iptali hem sağlık hem de ekonomik açıdan doğru olacağına inanıyoruz.

Bandırma Belediyesi olarak aldığımız her türlü tedbir ve sizlerin alacağı bireysel tedbirlerle bu süreci hep birlikte atlatacağımıza inanıyor, Sağlık ve mutlulukla yaşayacağımız güzel günler diliyorum.

Av. Tolga Tosun Belediye Başkanı"

24-03-2020/BANDIRMA