Bandırmaspor Bayan Hentbol Şubesinin Kapatılmasına Tepki

Bandırmaspor Kulübü eski Başkanı Erhan Elmastaş Bandırmaspor Bayan Hentbol Takımının kapatılmasını eleştirdi. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Hentbol 1.Ligine yükselerek ülke çapında ses getiren gerek yazılı basın gerekse sosyal medyada Bandırmaspor Futbol takımından daha fazla konu başlığı istatistiği yakalayan başarılara imza atan Bandırmaspor Hentbol takımı Göksel Karlahan'ın Bandırmaspor Kulüp Başkanlığına seçilmesi akabinde faaliyetine son verilip kapatılmıştı.

 https://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/44129155-bandirmaspor-bayan-hentbol-takimi-sampiyon-oldu

 TFF 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Bandırmaspor'un 20 Milyona ulaşan bütçe rakamlarına rağmen yıllık sadece 300 bin TL ye tekabul eden bütçesi gerekçe gösterilerek  kaynak sorunları bahanesiyle Hentbol Şubesinin kapatılması Bandırma spor camiasında da olumsuz eleştirilere neden olurken 2016 yılında katıldığı  2.Ligde Şampiyon olarak 1.Lige çıkan ve burada da şampiyonluğu kıl payı kaçıran Bandırmaspor Hentbol Şubesinin kapatılması tercihini büyük bir talihsizlik olarak değerlendirmişti.

 Bandırmaspor eski başkanlarından Erhan Elmastaş gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sezon öncesinde Eken Prestij Otel’de yapılan lansman toplantısında Asbaşkan Onur Göçmez, tüm branşların faaliyetlerine devam edeceğini ifade etmesine rağmen hentbol takımı yönetim kurulunun aldığı bir kararla ligden çekildi. Bandırmaspor Kulübünün bu kararı benim evladımın elinden alınması kadar üzmüştür” dedi.
Marmara Olay Haber sitesinde yer alan ropörtajında Kulüp yönetiminin hentbol takımının devamı konusunda kendisinden herhangi bir katkı talebinde bulunmadığının altını çizen Elmastaş, “Yönetimin bu yönde bir talebi olsaydı seve seve gerekli desteği verirdim. Çelebi Grubu ülke genelinde amatör dallarda sadece bayanlara destek veriyor. Çelebi Grubundan inanıyorum bu desteği alırdım. En azından yarısını alırdım yarısını da birkaç arkadaşımla tamamlardım” ifadesini kullandı. Hentbol takımının yıllık maliyetinin 200 bin TL’yi geçmeyeceğini açıklayan Elmastaş “Bunun 80 bin TL’si iddiadan geri geliyor. Bunun içindeki yol ve konaklama masraflarını belediye karşılıyordu, yine karşılayabilir. 8 ilde 9 deplasmanın maliyeti toplam 50 bin TL’dir. Karşılamasa bile bu çözülürdü” şeklinde konuştu.

BANDIRMA GERÇEK/12/09/2019