Bandırmaspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri'den Alt Yapı Hamlesi

Tuzla deplasmanından tarihi farkla alınan  galibiyetle dönen Bandırmaspor'da alt yapı devrimi.Bandırmaspor teknik direktörü Erkan Sözeri alt yapıdan 8 basarll oyuncuyu A taklm kadrosuna aldı. Bugün A takımla  ilk idmanlna çıkan genc oyuncular oldukça heyecanlı gorüldüler

Teknik direktör Erkan Sözeri'nin talebi üzerine Bandırmaspor alt yapı kadrosunda bulunan 8 futbolcu  A takım kadrosuna dahil edildi.. Bandırmaspor alt yapısında yer alan 2001,20002 ve 2003 doğumlu  Kemal Utku Ozan Emre Çapkun,Bahati Rafiki Vital,Ali Rıza Keskin,Berke Görgün,Aygün Özışıkyıldız,Mert Ali Atakulu,ve Bora Onay adlı genç oyuncular ilk planda A takımyla birlikte idmana çıkarak A takım kadrosına alınan genç oyuncular oldu. 

24 Ocak 2021 tarihinde başlayacak Akademi Ligi öncesinde alt yapıdan 6 oyuncunun Bandırmaspor A Takım kadrosuna dahil edilmesine ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Bandırmaspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, genç yeteneklerimizi önemsediğini belirterek daha önce görev yaptığım takımlarda A takıma kazandırdığımız oyuncularımız oldu zaman zaman bu tür hamleleri yapacaklarını söyledi. Bu tür hamlelerle alt yapı oyuncularının üst yapıya taşınması gerektiğinin altını çizen Sözeri,  “Dönem dönem alt yapıdan bazı oyuncuları a takım kadrosuna alacağım. Türkiye Kupasında oynatmayı düşündüğüm alt yapı oyuncuları var. Alt yapıdan 1 oyuncuyu a takıma kazandırırsak ne mutlu bize. Bundan önce görev yaptığımız takımlarda a takıma kazandırdığımız oyuncularımız oldu. Bunun ne güzel örneği bu gün Ümit Milli takımda oynayan Berat Özdemir’dir Emircan var onun için Teknik heyet olarak genç yeteneklerimizi önemsiyoruz. Yeter ki genç oyuncularımız o yeteneklerini göstersinler” dedi. 

23-11-2020/ FOTOĞRAFLAR : TANER ERSÖZ