Bandırmaspor'a İcra Şoku. Eski Başkan Erhan Elmastaş'tan Sürpriz Haciz

Bandırmaspor , eski başkanlardan Erhan Elmastaş’ın başkanlığı döneminde kulübe nakti olarak verdiği faiziyle birlikte 4 milyon 148 bin 706 TL tutan alacağına karşılık kulüp malvarlığına ve gelirlerine el koyması üzerine Bandırmaspor Yönetim Kurulu basın toplantısı düzenledi.. TFF 2. Ligde şampiyonluk şansında avantajlı duruma geçtiği ve en yakın rakibine 3 puan farkla önde götürdüğü son 7 hafta kala  eski başkan Erhan  Elmastaş,ın  avukatı kanalıyla 4 milyon 148 bin 706 TL’lik alacaklarına karşılık Bandırmaspor Kulüp Derneğine ve Bandırmaspor otopark gelirlerine haciz koydurması manidar karşılanırken Bandırmaspor kulüp yönetimi bugün yaptığı basın toplantısında eski başkan Erhan Elmastaş'ı ağır eleştirdi ve kulüp üyeliğinden oy birliğiyle çıkarıldığını açıkladı.

Basın toplantısında  konuşan kulüp basın sözcüsü Namık Havutça "Hedefe ulaşmak için yönetim kurulu arkadaşlarımızin herbirisi  inanılmaz bir özveriyle emek vermekte Bandırmalı esnafımızda Bandırmanın sokaklarını  bayrak kampanyamızla takımlarının şampiyon olması için sahip çıkıyor. Yürekten teşekkür ediyorum. Yönetim kurulumuz Bodrum deplasmanı öncesi  Namık Havutça  primlerin ödenmesi ve maddi kaynakların tedarik edilmesi için aynı kararlılıkla çabalarını sürdürüyor. Gündemimizde haciz şoku var . Asbaşkanımız Onur Göçmezin bu işin dostane çözülmesi yönündeydi ipi göğüsleyene kadar aynı desteği ve özveriyi beklerdik. Başkanımız Göksel Karlahan yönetim kurulumuzun aldığı kararları açıklayacak " dedi.

Geçen sezon son saniyede  küme düşmekten kurtulurken bu sezon şampiyonluk parolasıyla sezona başladık son sekiz haftaya kadar hedeften sapmadık  diyerek söze başlayan Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan " Bu haciz konusunu Bandırma'da duymayan yok Bu malüm arkadaş sanki şampiyonluğumuzu engellemek maksadıyla kin nefret duygularıyla   kulübümüze her türlü haciz getirmesi Bandırma halkında ve bizde çok büyük şok etkisi yarattı. Bu arkadaşımızı esefle kınıyorum.  “Sanki Bandırmaspor şampiyon olmasın Bandırmaspor bu hedefe ulaşmasın mantıken düşündüğünüz zaman Bandırmasporumuzun şampiyonluğu Bandırmaspor olsun şehrimiz açısından olsun mutluluk verici bir durum. Şu an bizim TFF 2.Lig de gelirlerimiz 2.5-3 milyon arasında üst lige çıktığımızda 15 milyon kime yarar? Alacaklara yarar..! diyelim ki Bandırmaspor bu durumdan etkilendi ki, böyle bir şey aklımızın ucundan bile geçmiyor Şampiyon olamadı. Bunun sonu n’olur Allah muhafaza kimse ne alacaklı varsa, futbolcu olsun alacaklılar olsun, biz olalım alacaklarımızı alamayız. Amatöre düşer. Yazık günah Bandırmaspor’un şanlı tarihinde bu şekilde bu malum kişinin yaptığı hareketi yönetim olarak esefle kınıyoruz.”

Bandırmaspor Yönetim Kurulu toplantısında oy birliği kararıyla Erhan Elmastaş’ın  üyeliğini düşürdüklerini ifade eden  Başkanı Göksel Karlahan;“Yönetim kurulu kararıyla bu arkadaşımızı Bandırmaspor üyeliğinden düşürdük. Aynı zamanda bu arkadaşımızın ücretsiz kullandığı otopark aboneliğini sonlandırdık. Daha önceden de dediğimiz gibi kapı kapı dolaşarak, proje üreterek kampanyalar başlatarak, çoluğumuzun çocuğumuzun nafakasını keserek, küçücük çocuklarımız bile 10 lirayla hesaplarımıza gelen paraları, bütün banka hesaplarımıza haciz, bütün araçlarımıza haciz, otoparka haciz, otobüslere sahip olduğu eski belediyeden aldığımız, belediyenin bize cüzi miktarda verdiği şu anda gençlerimizi, kulübümüzün istikbalini taşıyan, taşımacılığını yapan maddi değeri olmayan manevi değeri çok olan şehir içi otobüsümüze bile haciz getirmiştir.2 aracımız var ona haciz getirmiştir.  Telefon operatörlerinden haciz getirtmiştir. Nasıl atlamışsa, utanmasa bizim ilişkimiz olmasa, vakfa da haciz getirtecek. Bu malum arkadaşın  3 Milyon 900 bin lira sözde alacağını ifade etmesine rağmen dün ki, resmi haciz raporunda sözde 4 milyon 700 bin lira olarak göstermiştir.” açıklamalarında bulundu.

“Bandırmaspor’u çok sevdiği için, Başkanlık yaptığı için, Bandırmaspor’un daha iyiye daha ileriye gitmesi için Bandırmaspor’un her şeyine, nefes alamamamız için sağa sola kıpırdayamamamız için herşeye haciz getirtmiştir.diyerek konuşmasını sürdüren Karlahan ; Bu 55 yıllık Bandırmaspor tarihinde bir ilk.  Yönetim Kurulu toplantılarında paranın kendisinin olmadığını, yönetim kuruluyla beraber olduğunu daha ilerleyen günlerde genel kurulda aynı sözleri söylediğini daha ilerleyen günlerde 6-7 kişiden borç aldığını bu paraların kendi adına olmadığını ifade ediyor. Biz bu sözde alacağını kanuni yolları denemesini isterdik. TFF ‘ye gitmesi gerekirdi ama sekiz hafta kala Bandırmaspor’un şampiyonluk yolunda kulübün her noktasına nefes aldığı her şeye haciz getirmiş durumda biz tekrardan kınıyoruz.” dedi. 

Karlahan konuşmasının sonunda  “Bütün daire müdürlerine mülkü amirlerimize bu hadisede Bandırmaspor’un yanında olmalarına aynı zamanda Bandırma halkının şehir olarak sağduyulu olup takımlarının yanında olmasını beyan ediyorum. Biz bu kadar nefret kin kusanü kime ne yapmak istediğini anlamadığımız, bu olayları buraya kadar büyüten bu arkadaşın ne ettiğini nereye varmaya çalıştığını düşünemiyoruz. Yönetim olarak Şiddetle ve esefle kınıyoruz Kulübümüz bu konularda futbolcumuz teknik direktörümüz, teknik heyetimiz ve yönetim kadrosuyla etkilenmeyecek. Sağ salim bu ipi göğüsleyip şampiyon olacağız. Bandırmaspor tarihinde yer aldığı her yerde ismini de resmini de sileceğiz bu da yönetim kurulu ortak kararıdır.Bandırmaspor'un maddi sorununu bir şekilde çözerek yolumuza devam edeceğiz herkese teşekkür ederim.”ifadesini kullandı.

11-02-2020/BANDIRMA GERÇEK SPOR SERVİSİ