BTO'da Ortak Basın Toplantısı. Bandırma Dosyası Anlatıldı

Bandırma Ticaret Odası'nda Başkan Adem Yılmaz, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, Bansiad Başkanı Funda Dedeoğlu, Bandırma Mimarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ozar ve Bandırma Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar'ın katılımıyla   ortak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Toplantıda  Bandırma gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunulurken bir süre önce gerçekleştirilen  Ankara temasları Bandırma  Heyeti'nin görüşmeleri hakkında bilgilendirme yapıldı ve da gazetecilerin sorularına yanıt verildi.
Basın toplantısında ; Ankara görüşmelerine katılan heyetin , AK Parti MYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ı ile yapılan görüşmelerde, genel seçimler öncesinde Bandırma’nın neden il yapılması gerektiğini içeren kapsamlı raporun  parti temsilcilerine teslim edildiğini belirten Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz,. Bandırma’nın il olma talebinin ısrarlı takipçisi olduklarının altını çizdi. 
Balıkesir'in artık mali anlamda Bandırma'ya ihtiyacı olmadığının altını çizen Yılmaz  Balıkesir yüzünü Körfeze  sırtını Bandırma ya döndü  9 milletvekili çıkaran Balıkesir’in, merkez ilçeler hariç en büyük ilçesi olan Bandırma’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsilinin azami düzeyde sağlanmasının en büyük temennilerinden biri olduğunu vurguladı.  Başkan Yılmaz " il olma konusunda  sonuç alana kadar çaba göstereceğiz  yine gideceğiz hazırladığımız ana başlıkları içeren dosyayı Cumhurbaşkanımıza iletmek üzere ilçe başkanımıza da verdik  ve önümüzde yerel seçim süreci var.  Marmara Bölgesinin gelişime en açık şehri olan ilçemizin; İl olması artık bir mecburiyettir. Balıkesir ili ile arası 100 km olan ve kamu kurumları nezdinde işlem yapmak işlem yapmak mecburiyetinde kalan işletmelerin, Balıkesir’e gitmesi zaman ve para kaybına sebep olmaktadır. İçerisinde barındırdığı sanayi, tarım, turizm ve artan ticaret hacmi ile İl olmayı en çok hak eden ilçelerden biri olan şehrimizin bu talebinin artık yerine getirilmesi gerekmektedir, Bandırma'ya değer katacak kıymetli milletvekili adayları görmek istiyoruz” dedi. Deprem konusunda sorulan bir soruya yanıt veren Başkan Yılmaz Bandırma'nın mevcut binaları ile bir çözüm üretilebileceğini  iddia etti. 

17-03-2023/ BERKAN KOZAN