Çay Bahçeleri 15 Ağustos’ta Hazır

 

Çay Bahçeleri inşaatını yapan Tek Ağaç Ltd.Şti. firması, 3 adet çay bahçesinin 15 Ağustos'ta tamamlanacağını açıkladı.

Yıkımı kadar yapımı da çeşitli spekülasyonlara neden olan sahildeki çay bahçelerinin bitiriliş tarihi konusunda yüklenici firma noktayı koydu, “15 Ağustos’ta bitecek”
 
“2 AYLIK SÜREYİ ÖNE ÇEKTİK”
İhaleyi alan yüklenici firma Tek Ağaç Ltd.Şti. ortaklarından Oğuz Ağaçdan, 3 adet çay bahçesinin 15 Ağustos'ta tamamlanacağını belirtirken, program gereği 2 ayda bitirilmesi planlanan çay bahçelerinin daha kısa sürede bitirilmesi için çalışmaların sürdüğünü de ifade etti.
Oğuz Ağaçdan, "İlk etapta 3 adet çay bahçesini 15 Ağustos'ta tamamlanmış olacak. İş programı dahilinde 2 ayda bitirilmesi planlanıyor.  Ama biz daha kısa sürede, yani bir ay sonra bitirmeyi planlıyoruz.” Şeklinde konuştu.

DIŞ CEPHELER AYNA İLE KAPLANACAK
Çay bahçelerindeki kapalı alanların dış yüzeylerinin ayna ile kaplanacağını söyleyen Oğuz Ağaçdan, tavan bölmelerinin ise şeffaf ‘Fleksi’ malzemeyle kaplanacağını açıkladı.
İnşaat çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi de veren Tek Ağaç Ltd.Şti. ortaklarından Oğuz Ağaçdan, “Toplam 2 bin 400 metrekare zemin, 240 metrekare kapalı alandan söz ediyoruz.  Yani bir çay bahçesinin kapalı alanı 50 metrekare olacak. Zemin ve diğer döşemeler için ‘İroko Deck’ diye adlandırdığımız özel ahşap malzeme kullanılacak. Son çay bahçeleri ise Ağustos ayı sonuna kadar hazır olmuş olacak" dedi. 

“BAŞKAN HER KONUDA BİZE YARDIMCI OLDU”
İnşaat çalışmalarımdaki uygulamaların her aşamasında Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın mimari bilgilerini kendileriyle paylaşmasından dolayı memnun olduklarını da belirten Oğuz Ağaçdan, "Başkan Hüseyin Sarı, projenin güzel olması için yapımın her etabında malzeme seçiminden uygulamaya kadar bizlere her konuda bilgilerini bizimle paylaşıyor. Samimiyetinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.(SAYİM ALKAZAK/ERDEK)