CHP Bandırma İlçe Örgütünde 96.Kuruluş Yılı Kutlama Etkinlikleri

CHP Bandırma İlçe Örgütü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu partisi olarak  96. kuruluş yıldönümleri dolayısıyla Bandırma  Cumhuriyet Meydanında bulunan  Atatürk Anıtına çelenk koydular.  CHP'li üyelerin birlikte okuduğu  İstiklal Marşından sonra İlçe Örgütü Başkanı Hüseyin Bahar bir konuşma gerçekleştirdi.İlçe yöneticilerim, Kadın Kolu Başkanım, Gençlik Kolu Başkanım Belediye Başkanım Sayın Tolga Tosun Belediye Meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, değerli basın emekçileri ve Kıymetli Üyelerimiz hepiniz hoş geldiniz.diyerek başladığı konuşmasında 

"Üyesi ve Bandırma'da İlçe Başkanı olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin 96. kuruluş yıldönümünü  kutlamak , kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşlarına şükran ve minnet lerimizi sunmak amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz. 

Cumhuriyet Halk Partisi İçişleri bakanlığı'na dilekçe verilerek kurulmuş parti değil, emperyalizme ve onun uşaklarına  karşı verilen sonunda büyük bir zaferle kazanılan onurlu ve gurur dolu bir mücadelenin ürünüdür.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetten daha önce 9 Eylül 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bu ülkede yapılan devrimlerin gerçekleşmesinde önemli roller üstlenmiştir.
 Daha sonraki süreçte ülkenin çok partili sisteme geçmesinde çok önemli bir rol üstlenmiş ve demokrasi ile Cumhuriyeti taçlandırmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşun bugünün ve aydınlık yarınların Partisi olmaya devam edecektir. 

Kıymetli katılımcılar, Cumhuriyet Halk Partisi için Cumhuriyeti kuran Parti onu demokrasi ile buluşturan partidir diyoruz, bugün de partimiz hak, hukuk ve adalet mücadelesi ile ülkemizin aydınlık yarınlarına bir umut olma noktasında tüm fertleri ile her ortamda çalışmaya devam etmektedir.

 Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün katıldığı son Cumhuriyet Halk Partisi kurultayında söylediği" Ulusal hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak,  Parti üyelerinin bozulmaz andı dır " cümlesiyle bitiriyor. Sizlere değerli katılımlarınız için teşekkür ediyorum.
 Partimizin 96. Doğum günün kutlu olsun. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum." ifadesini kullandı.

Meydanda yapılan kutlama daha sonra İlçe örgütünde yapılan toplu buluşmayla devam etti.

09-09-2019 BANDIRMA GERÇEK - HAYRETTİN İLDAM