Dursun Mirza "Bir Zamanlar Bandırma" Kitabını Tanıttı

Bandırma Belediyesi Kültür hizmetleri çerçevesinde Bandırma'ya kazandırılan  tarihi kitaplara bir yenisi daha eklendi. Bir Zamanlar Bandırma eserin tanıtımı yoğun katılımlı olarak  Bandırma Nikah salonunda törenle gerçekleştirildi.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve Emniyet Müdürü Soner Duran, Başkan yardımcıları Şerafettin Engüdar ve Sami Türkmen'in de katıldığı ve 4 kitap olarak planlanan serinin Osmanlı dönemi, İşgal günleri ve Cumhuriyetin ilk yıllarına aitfotoğrafları içeren kitabın editörlüğünü üstlenen  İsmail Ülker'in eserin hazırlık süresiyle ilgili açılış konuşmasından sonra  sözü alan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza duygu ve düşüncelerini ifade etti:

" Yaşayan bir Bandırma için geçtiğimiz beş yılda kente çok sayıda çivi çaktik. Çağdaş yaşamı sürdüren bir kent oluşturmak için,sadece festivallerde değil bütün bir yıla yayılan sanat ve kültür etkinlikleriyle ve insana yapılan yatırımlarla sosyal yaşamı canlı, insanları sevgi kardeşlik bağlarıyla kenetlenmiş insanlarımızı  kitapla buluşturmak için çalıştık. Belediye meclis üyelerime belediye çalışanlarıma çok teşekkür ediyorum. Farklı konularda bastırdığımız 28 kitabı bu süreçte  kentimize kazandırdık. Bandırma Bölgemizin başkenti ve sosyal kültürel belediyecilikte fark yaratan bir belediyedir. Bandırma nın eski fotoğraflarının kitap haline getirilmesinde Turgut Egin Belediye Başkanlığında  da bir kitap basılmıştı. Bu dönemde de Osmanlı döneminden işgal günleri Cumhuriyet dönemi fotoğraflarını içeren bu çok değerli kitap gelecek kuşaklara ışık tutacaktır bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen  İsmail Ülker'in editörlüğünde Erdem Özcan, Ahmet Pesen ,Önder Balıkçı, Sabahattin Pravadalı. Ömer Lütfü Gözükara ,Feyza Ülker Taylan Ülger'e teşekkür ediyorum" 

BANDIRMA GERÇEK - 23-03-2019 MEHMETLEVENTOĞLU