Erdek Yağlı Direk Yarışmasında.Zalım Felek Yine Kazanamadı Birinci Abdullah Filiz

Erdek'te Kabotaj Bayram kutlamaları çerçevesinde düzenlenen  geleneksel etkinliklerde 45 Yıl üst üste yarışmayı kazanarak dünya rekoru sahibi olan Zalım Felek lakaplı Mustafa Gül  ilk kez geçtiğimiz yıl kaybettiği Yağlı Direk 'ten bayrak alma yarışında bu yılda başarılı olamayıp 46.Birinciliğine ulaşamazken Mustafa Gül'e  Yarışma jurisince Centilmenlik ödülü verildi.

ERDEK'TE  1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KUTLAMALARI 

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ilçemizde düzenlenen tören ile coşku içinde kutlandı.
 Erdek limanında gerçekleştirilen törene Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dnz. Alb. Ateş KALKAN, Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Hasan YAPAKÇI, Erdek Liman Başkanı Sn. Cemal YILDIRIM ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Denize çelenk bırakılmasının ardından, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve geçmişten bugüne yitirdiğimiz tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'mız okundu. 
Düzenlenen yağlı direk ve yüzme yarışmalarında dereceye giren yarışmacılarımıza protokol üyelerimiz tarafından ödülleri takdim edildi.
Yağlı direk bayrak yarışmasında, 45 kez birinciliği olan Zalım Felek lakaplı Mustafa GÜL'e; En centilmen yarışmacı ödülü verildi. 
Yağlı direk bayrak yarışmasında uzun süren mücadelenin ardından, geçen sene birinci olan yarışmacı Abdullah FİLİZ bayrağı alarak, tekrar birinci oldu.

BANDIRMA GERÇEK - 02-07-2019 - FOTO ERDEK BELEDİYESİ