Galatasaray Bandırma Satranç Akademisine Yoğun İlgi

Galatasaray Satranç Akademisi Bandırma kurslarımız eğitimlerine artan bir ilgi ile devam ediyor.

Galatasaray Satranç Akademisi başantrenörü Yakup Erturan, geçtiğimiz günlerde Bandırma satranç kurslarımızda eğitim gören sporcularla bir araya geldi.

Galatasaray -Org da yer alan haberde Bandırmalı sporcularımıza çeşitli hediyeler ile birlikte Galatasaray Satranç Akademisi kartlarını veren Başantrenör Yakup Erturan şunları söyledi;

“Bandırma’daki kurslarımıza yoğun bir talep var ve bu bizi sevindiriyor. Bizim buradaki hedefimiz öncelikle satrancın, düşünme alışkanlığı, sabretme, ileriyi hesaplama, konsatrasyon gibi yararlarını sporcularımızın kişiliklerine kazandırmaktır. Galatasarayımızın satranca olan desteği sayesinde bizde buradaki satrançseverlere ulaşabiliyor ve bu yararlı sporu onlarla buluşturabiliyoruz. Ben ayrıca Bandırma Belediye Başkanı sayın Dursun Mirza beye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi “Konu çocuklarımızın eğitimi olunca her türlü desteği vermeye hazırız. Tesisleşmeye verdiğimiz önem ve bu yönde attığımız adımlar ile çocuklarımıza sevdiği sporu yapabilmeleri için imkan sağlamaya çalışıyoruz.“ dedi. Ayrıca Bandırma kurslarımıza organizasyonel anlamda destek veren Bandırma Taraftarlar Derneği Başkanı Hakan Yücel bey, yönetim kuruluna ve antrenörümüz Esra Ar hanıma da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çocuklarımızın eğitimi için herkes elinden gelen fedakarlığı göstermeye çalışıyor.”

Ziyarette konuşan Bandırma Taraftarlar Derneği Başkanı Hakan Yücel, “Hızla kirlenen dünyada çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumalıyız. Bunun için en sağlıklı yol çocuklarımızı spora ve kültürel etkinliklere yöneltmektir. Bizde dernek olarak bunun çabası içindeyiz. Bu anlamda Bandırma’da çocuklarımıza satrancı sevdirmek ve onların zihinsel bir aktivite yapmalarını sağlamak arzusundayız. Bu konuda bize her zaman destek olan Galatasaray Kulübüne çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bandırma satranç antrenörü Esra Ar ise “Çocuklarımıza satranç öğretmek, onların gelişimlerine bu güzel spor ile katkıda bulunmak çok güzel bir duygu. Bize düşen görev çocuklarımızı en doğru şekilde yönlendirmek ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Ayrıca öğretmenlik gibi yüce bir mesleği çok sevdiğim satranç sporu ile yapıyor olmak beni çok mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

BANDIRMA GERÇEK - http://www.galatasaray.org/haber/amator-subeler/satranc/bandirma-satranc...

Bandırma Belediye Başkanı sayın Dursun Mirza’yı da makamında ziyaret eden Galatasaray Satranç Akademisi başantrenörü Yakup Erturan, kendisine Galatasaray forması hediye etti.

Program Bandırma’daki satrançsever sporcular ile yapılan seminerlerle devam etti. Son olarak 25 sporcuya karşı aynı anda oynayan başantrenörümüzün yapmış olduğu çoklu masa gösterisi büyük ilgi gördü.