Gece Gündüz Demeden Hırsızlık Yaptılar..Savaştepe'de Emniyeti

Okulu soyan hırsızlar kamerayı farkedince  kayıt cihazı ve kameraları da çaldı. Savaştepe Emniyeti suçluları titiz bir takip sonucu yakalayarak adalete teslim etti. Hırsızlardan birisi adli kontrol şartıyla  serbest bırakıldı.

Savaştepe Haber in haberine göre  Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde üç işyeri ve bir okulu soyan hırsızlar, Savaştepe Emniyet Amirliğinin titiz çalışmaları sonucunda çaldıkları malzemelerle birlikte yakalandı.
Edinilen bilgiye göre salı gecesi Savaştepe de üç iş yerine giren hırsızlar yaklaşık bedeli 20 bin TL olan sigarayı ve iş yerlerindeki  iki adet Laptopu ve 500 TL nakit parayı çaldı. Daha sonra Savaştepe Mehmet Akif Ersoy ilkokuluna giren hırsızlar, okuldan da bir adet Laptop çaldı.  Okulun güvenlik kameralarını fark eden hırsızlar, delilleri yok etmek için güvenlik kamerasını ve güvenlik kamerasının kayıt cihazını da çaldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatan Savaştepe İlçe Emniyet Amirliği, gerçekleştirmiş oldukları operasyonla Manisa'nın Soma ilçesinde iki kişiyi çaldıkları malzemelerle birlikte ele geçirdi. Hırsızların ilk olarak Manisa'nın Soma ilçesinde bir av bayiine girdikleri buradan av tüfeği çaldıkları, daha sonra Ahmet İrem'e ait 45 YB 7206 plakalı otomobili çalarak Balıkesir'in Savaştepe ilçesine geldikleri ve hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. 
Savaştepe Polisi'nin yapmış olduğu başarılı operasyonla yakalanan A.K (21) ve hırsızlık yaptıkları gün 18 yaşına giren S.B yakalanarak Savaştepe ilçe Emniyet Amirliğine getirildi. Buradaki işlemlerinin ardından Adliyeye sevk edilen şüphelilerden S.B. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Balıkesir L Tipi Kapalı Ceza Evine gönderilirken A.K. serbest bırakıldı. Hırsızlık sonrası ele geçirilen malzemeler sahiplerine iade edildi.

BANDIRMA GERÇEK - SAVAŞTEPE HABER