Gülizar Yıldız'a Rakip Çıkamadı. CHP Balya İlçe Başkanı Oldu

CHP Balya İlçe Başkanlığı’nın 37. olağan genel kurulunda Gülizar Yıldız'a karşı rakip çıkamadı ve başkanlığa seçildi. 

CHP Balya İlçe Örgütü  kongresine çok sayıda misafir katılım ve  yoğun ilgi gösterildi.. CHP İl Başkanı Serkan Sarı,önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, il başkan adayları Ender Biçki, Ömür Boyuer, Hilmi Okur, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, CHP Edremit İlçe Başkanı Fatih Yılmaz, Kadın Adayları Destekleme Derneği  Yönetici Seval Bozkurt,Balıkesir il yönetim kurulu üyeler ve çok sayıda partili kongreye katılanlar arasındaydı

Divan Başkanlığını Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in üstlendiği kongrede tek liste çıktı. Daha önce atama ile ilçe başkanlığı görevine getirilen 26 yaşındaki avukat Gülizar Yıldız bu kez seçimle başkan oldu.  Yeni yönetim kurulunda Burcu Boduroğlu, Yasemin Parlak,Cemaliye Kara, İbrahim Kaynar, Mustafa Keçecioğlu, Ali Kentel, Enver Koruyan, Mehmet Ören, Hüseyin Özer,, İsmail Yıldız yer aldı. 7 kişilik il kongre delegasyonu ise Mehmet Çaylı, Kamil Dereli, Hasan Eken, OrhanGaga, İsmet Kaya, Yasemin Parlak ve Gülizar Yıldız’dan oluştu.

CHP Balya İlçe Başkanı Gülizar Yıldız, kongrede yaptığı konuşmada, “Gün CHP’yi iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olma, birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür, gün hep birlikte yeniden bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür.Sizleri CHP’de birlik olmaya, CHP’yi iktidara taşımaya bu uğurda zorlu ve onurlu bir mücadeleye çağırıyorum” dedi.

18-12-2019