Güney Marmara Gazeteciler Cemiyeti'nden (GÜMAMED)Dayanışma Kahvaltısı

 GÜMAMED 10 OCAK BİRLİK BERABERLİK VE DAYANIŞMA KAHVALTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Birlik Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı gerçekleştirdi.
Grand Serenay Otelde gerçekleşen kahvaltı organizasyonuna Bandırma İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Emniyet Müdürü Soner Duran, Bandırma İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bnb. Mahir Mavi, dernek yönetim ve üyeleri katıldı.
Dernek Başkanı Ali Osman Ata'nın kısa selamlama konuşmasının ardından Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun yaptığı konuşmada Bandırma'yı birlikte yönetme felsefesi ile ile çıktıkları yolda 2,5 yılı geride bıraktıklarını ve bu süreçte kentteki gazeteciler ve basın çalışanları ile iyi diyaloglar çerçevesinde fikirlerinden daima yararlandıklarını,gazetecilerin şartları ortada,ben gazete cemiyetlerini önemsiyorum eksiğimiz fazlamız varsa yazıyorsunuz söylüyorsunuz bizde arkadaşlarımızla ,ortak akılla nasıl hareket edebiliriz  şehrin ilerlemesi gelişmesi için değerlendiriyoruz şehri beraber yöneteceğiz ben 10 Ocak Gazeteciler gününüzü kutluyor saygılar sunuyorum"dedi. 
Başkan Tosun'un ardından konuşan Bandırma İlçe Kaymakamı Engin Aksakal ise, gazeteciliğin zor şartlar altında yapılan bir kamu görevi olduğunu ifade ederek kamu oyunun doğru bilgilendirilmesi, belli konularda aydınlatılması yönünde son derece önemli bir meslek bu imkanlarla bu işleri yapmak bir fedakarlık gerektirir bu bakımdan sizleri tebrik ediyorum 10 Ocak Gazeteciler günü kutluyor 2022 nin güzel haberler olduğu bir yıl olmasını dileyerek  tüm basın çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diledi.
Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği 2. Başkanı Tufan Dalgıç ise yaptığı kısa konuşmada, gazetecilerin ve gazete sahiplerinin yaşadığı sorunlardan, içinde bulundukları maddi manevi zorluklardan bahsederek,resmi ilanlarla ilgili sıkıntılarını dile getirirken baslılı yerel basının özellikle baskı maliyetlerine destek anlamında uygun platformlarda dile getirilmesini rica ederken  Belediye Başkanı Av Tolga Tosun'dan Belediye otoparklarının basın araçlarına ücretsiz ya da indirimli olmasını, Belediye Meclis Kararlarının gazetelerde ilan mahiyetinde yayınlanması konusunda güzel bir örnek teşkil edebileceğini alanda çalışmalarımıza verilen destekle hem sizler için hem devlet ve Bandırma'nın geleceği  içinde çok daha iyi noktalara taşımış oluruz dedi
Konuşmaların ardından program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

12-01-2022/GÜMAMED