Komşu Karacabey Tarım Fuarını Kaçırmayın..

Komşu Karacabey İlçemizde geleneksel Tarım Fuarı 4.kez açıldı.
12 bin metrekare kapalı alana kurulan Karacabey Tarım Fuarı kapılarını törenle açtı. Ömer Matlı Kapalı Pazar Yeri'nde düzenlenen açılış törenine, AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Ticaret Odası Başkanı Özer Matlı, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, bazı eski Bursa milletvekilleri ile çiftçi ve yoğun kalabalıklar olarak vatandaşlar katıldı.

200 markanın ürünlerini sergilediği fuar büyük ilgi görmeye devam edERKEN PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK FUARIN UZATILMASI tALEBİNDE BULUNULDU.

. Fuarın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Bütünşehir’ çerçevesinde her zaman tarım kesiminin yanında olmaya başladıklarını söyledi. Buna yönelik faaliyetlerinden bahseden Altepe, daha önce çiftçilere 400 arı kovanı dağıtıp, gereksiz zirai ilaç kullanımının önlenmesi maksadıyla 5 ilçeye erken uyarı sistemleri kurduklarını, ürün kurutma alanları ve arazi yollarının düzenlenmesi çalışmalarıyla çiftçinin her zaman yanında olduklarını belirtti. Konuşmasında Karacebey'in tarımsal faaliyetler açısından Türkiye'nin en önemli bölgelerinden birisi olduğunu kaydeden Bursa TSOBaşkanı  Burkay sözlerine devamla Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ı ilçeyi Güney Marmara'nın yıldızı yapma konusunda sergilediği vizyoner bakış açısından dolayı kutladı. Burkay, "İlçemizde yeni fuar alanı ve fuarcılığın uluslararası standartlara kavuşturulması yönündeki çabalarını çok önemli buluyorum. Tarım, turizm ve teknolojik yatırım hedefleri, başkanımızın ortaya koyduğu önemli bir vizyondur. Bugün ilçeleriyle birlikte büyüyen ve marka kent kimliğiyle Türkiye'nin hedeflerine liderlik eden bir Bursa var. İnşallah yaptığımız çalışmalarla ilçemizi hedeflerine hep birlikte ulaştıracağız" dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da ilçenin sahip olduğu potansiyeli tanıtmak amacıyla ‘Tarım ve Hayvancılık Fuarının’ dördüncüsünü düzenlediklerini açıkladı.
Konuşmaların ardından 4. Karacabey Tarım Fuarı’nın kurdelesi kesildi. Çeşitli tarım makinelerinin yer aldığı fuar hafta sonuna kadar gece 22.00’a kadar gezilebilecek.

BG HABER MERKEZİ