Bandırma Gazetecileri Kapıştı !

 BANDIRMA GAZETECİLERİ KAPIŞTI !
Bandırma da kaç tane Gazeteciler derneği var bilmiyorum ama, BGC Bandırma Gazeteciler Cemiyeti adını kullanan, aslında dernek olan ve kendilerine BGD demeleri gereken gazeteciler kapışmış.

Ben bu derneklere üye değilim. Beni gazeteci saymadıkları için, hiçbirinden de bir davet almadım. Bilakis, şimdi yazıya konu Derneğin Başkanı da, yazıyı yazanla da BERAAT ettiğim bir davada yazım dolayısıyla yargılandım. Beyler eteket kullanmayı pek seviyordular da, şimdi kapışmışlar ! 

1. https://www.bandirmamanset.com/kose-yazilari/yapilmayan_ama_yapilmis_gos...
2. https://www.bandirmamanset.com/haber/ozcandan_bgc_yonetimine_ders_gibi_i...
Bandırma da çıkan bir yerel basının iki yazarı, Bandırma Gazeteciler Derneğine üye Ö.B ve E.Ö SUÇ DUYURUSU Mahiyetinde yazılar yazmışlar. Hatta birisi, İSTİFASINI Gazete yazısı ile yapmış ?  26/02/2023 T’nde yapılmış gösterilen Genel Kurulun yani Kongrenin, yapılmadığını iddia ediyorlar ! Derneklerin Genel Kurullarına HÜKÜMET KOMİSERİ diye bir memur, Kaymakamlık tarafından görevlendirilir ve bu kişi de kongreye gelip bizzat izler ve tutanağını tutar. İddia ya göre, bu da yapılmamış ise ; işbu yazarlar... KAYMAKAM' ı da suçluyorlar !  
Basın savcılığının bu yazılara göre işlem yapması gerekir de, Bandırma Emniyet Müdürlüğün de bulunan Dernekler Masası da, Kaymakamlık ta, resen hareket edebilir. Bu yazıları yazan beyler de, SUÇ DUYURUSU nda bulunabilirler. Bulunmamaları bile, bir suçtur !
Sahte iddialı KONGRE yapılalı 25 ay olmuş. Nedense bu iki yazar ancak haberdar olmuşlar ? Nasıl haberdar olduklarını, neye dayanarak bu iddialarını ortaya koyduklarını, soruşturma savcısı onlara soracaktır !  Bu da şüphe yaratan bir durumdur da, bu kadar ay neden beklediklerini belki açıklarlar. Belki, yerel seçimlerin bitmesini beklemişlerdir !!! Yerel seçim sürecinde bu derneğin ve üyeleri olan yazar çizerlerinin yazı ve haberlerinin de... incelenmesi gerekir !  
NEYMİŞ ? Derneğin Başkanı K.B, yapılmayan bir genel kurulu, ima odur ki sahte imzalarla yapılmış gibi göstererek, genel kurul sonuçlarını Dernekler Masasına vermiş ve Genel Kurul yapılmış gibi göstermiş ! Bunun tescili halinde yapılacak belli. Derneğe el konulacak, kayyım atanacak ve tasfiyesi sağlanıp kapatılacak. Sahte iş ve işlemler yapanlar varsa da, bunlar hakkında da Türk Ceza Kanununun gerekleri yerine getirilip, eski başkan ve yönetim kurulu, denetim kurulu...seçildiği söylenen başkan ve yönetim kurulu ve denetim kurulu...hepsi yargılanacaklar.. Resmi evraklarda sahtekarlık yapıldığı görülürse de yasalarda belirtilen cezaları alacaklar. Ciddi cezalar ve hepsinin hapis yatmasını gerektirebilir.
Linklerini verdiğim gazete ve yazarların yazılarını okursanız, olayın vehametini anlarsınız.
Kaldı ki ; sahtekarlık yaptığı iddia edilen derneğin kuruluşu ve kuruluşunu yapanların bir kısmı da FETÖCÜLÜKTEN yargılanmış kişilerdi. Hatta, kuruculardan birisi halen hapiste diye biliyorum. 
Bu derneğin ilişkileri ve mali yapısı, şimdi şikayetçi olan üyeleri dahil hepsini, soruşturulmaya değer diye düşünüyorum. Bu yazıların yazılmasının nedeninin, geçtiğimiz yerel seçimlerde siyasilerden alınan paralar olduğu ve bu paraların paylaşılmamasından dolayı bu KAPIŞMANIN olduğu şeklinde de de söylentiler var. Acaba maddi konular etkili oldu mu ? Bu dernek ve yöneticileri ne zamandan beri böylesi parasal ilişkileri yürütüyorlardı ? 
Evet, kuruluşu şaibeli bu dernek te, tarih olacak gibi gözüküyor da, kendilerine GAZETECİ sıfatını takan kişilerin ve yasadışı CEMİYETİ adını kullananların düştüğü durum, kendi aralarındaki bir menfaat kavgasından çıkmış ve bu yüzden kapışmış gibi gözüküyorlar da, Bandırma nın adını kirleten bu duruma birilerinin el koyması ile belki, karanlıkta kalan sorularımızın cevaplarına ulaşabileceğiz. Bandırmalılar da kendilerini GAZETECİ gösteren bu kişilerin kapışmasından gerçeklere ulaşabilecek ! Takipçisi olacağız elmecbur !  

27/04/2024  Ramazan Narin - NOGAYTÜRK