Muharrem İnce Canlı Yayın Erdoğan İçin Ara Verince Kanalı Terketti

Muharrem İnce  davet edildiği  canlı yayın program  esnasında kanalın  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını yayınlanması amacıyla ara vermesi  üzerine kanalı  terk etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın en güçlü rakibi olan CHP'li Muharrem İnce yeniden aday olma çalışmalarını yoğun olarak sürdürürken, canlı yayın için katıldığı Haber Global TV Kanalında programa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Fetih günü için açıklamasına dönülmesine tepki göstererek yayını terketti.
Haber Global kanalına gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere özel olarak davet edilen Muharrem İnce, konuşması sırasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’un fethinin yıl dönümü için düzenlenen programına dönülmesi ve kendi yayınının kesilmesi üzerine sert tepki gösterdi.Yayın spikerinin ricalarına rağmen eleştirilerini sürdüren İnce, “  Defalarca programı kestiniz. 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor. Türkiye bunu hak etmiyor.  Sözlerimi söyleyeceğim arenalar sokaklar vardır. Çağırıyorsanız konuşturacaksınız. O zaman çağırmayın. Ben CHP de de demokrasi micadelesi vermiş birisiyim. Ben size değil patronlarınıza sesleniyorum Türkiye Erdoğan'ın değil  Böyle programlara çağırmayın bir daha. Bütün kanallar Erdoğan’ı gösterecek. Korkmayın bu kadar Erdoğan’dan” diyerek spikerin ricalarına rağmen  canlı yayını terk etti.

İnce’nin yayını terk etmesinin ardından açıklamalarda bulunan Haber Global kanalı şu ifadeleri kullandı:

“Kamuoyunun Bilgisine

Sayın Muharrem İnce'ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı'nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi. Biz de kendisine bu eleştirisini saygıyla karşılayacağımızı ifade ettik.
Ancak Sayın İnce, Sayın Cumhurbaşkanı'nın konuşmasının ardından stüdyoya dönüldüğünde sözlü olarak tepkisini göstermek yerine yayını terketti.

Böyle olmasını arzu etmezdik ama biz yine de yayınımıza katılmasından dolayı Sayın Muharrem İnce'ye teşekkür ediyoruz. Kendilerine her zaman ekranımızın açık olduğunu yineleriz.”

30-05-2020