Muharrem İnce A Takımını Açıkladı

CHP'den Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde  yaşanan olumsuzluklar sonrasında genel merkezce kişiliğine yönelik  itibarsızlaştırma parti içi baskı ve engellemelere tepki olarak  ayrılarak Memleket Hareketi adlı yeni parti kurma çalışmalarına devam eden Muharrem İnce, A Takımı'nı açıkladı.

PARTİNİN KURULUŞU 23 NİSAN'DA

Partinin adı ile ilgili ise son karar verildi. Daha önce "mavi" olacağı öğrenilen partinin adı "Memleket" olacak. Edsinilen bilgilere göre Koronavirüs pozitif tanı nedeniyle evinde dinlenen  Muharrem İnce; 20,21,22 Nisan tarihlerinde kurmaylarını toplayacak.23 Nisan cuma günü partinin kuruluşunu resmen açıklayacak.

ŞABAN SEVİNÇ MEDYADAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

Edinilen  bilgilere göre Hakkı Akalın'ın genel sekreter, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin parti sözcüsü, gazeteci Şaban Sevinç medyadan sorumlu genel başkan yardımcısı, Mevlüt Dudu'nun ise hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı olmasına kesin gözüyle bakılıyor..Sürpriz isimlerden biri de teknik direktör ve eski milli futbolcu Ümit Özat. İddiaya göre Ümit Özat partinin gençlik ve spordan sorumlu genel başkan yardımcılığı koltuğuna oturacak.

MEHMET ALİ ÇELEBİ - PARTİ SÖZCÜSÜ

HAKKI AKALIN - GENEL SEKRETER

HÜSEYİN AVNİ AKSOY - GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

İPEK ÖZKAL- KAMUDA VERİMLİLİKTEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

SERKAN İLERİ - YURTDIŞI TÜRKLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

BERK HACIGÜZELLER- EKONOMİ

ŞABAN SEVİNÇ - MEDYA

MEVLÜT DUDU - HUKUK İŞLERİ

SERKAN ÖZGÜR - AR-GE

ÇİĞDEM SOYLU - ÇEVRE VE HAYVAN HAKLARI

ÜMİT ÖZAT- GENÇLİK VE SPORDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

SERKAN UFUK AKGÜN - MALİ İŞLER

BURAK HASAR- SAĞLIK

 

12-04-2021/BANDIRMA GERÇEK