Sol Parti Bandırma İlçe Örgütü Kahvaltıda Buluştu

Sol Parti Bandırma İlçe Örgütü  kahvaltı programında buluştu. 
Sol Parti Bandırma İlçe Örgütü tarafından Bandırma STS Bahçe'de düzenlenen “Haziran’da sol buluşma kahvaltısı" adlı buluşma  programına Sol Parti Meclis Üyesi Levent Hekim, katılırken  Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Mesut Özdemir, Abdullah Erbay, Nüvit Erten, HDP İlçe Başkanı Ali Bora, Emekli Sen Şube Başkanı Levent Balkış, Gıda İş Sendikası Balıkesir-Çanakkale Bölge Temsilcisi Recep Gökdeniz'de  katılımcılar arasında yer aldı.

Kahvaltı programında konuşan Sol Parti Bandırma İlçe Başkanı Ferhat Kaya “Hayat pahalılığından işsizlikten sağlık ve eğitim koşullarının giderek bozulmasından, çevre kirliliğinden, muhalif her sesin baskılarla sindirilmesinden, müzik ve konser yasaklarından dolayı kaygı duyuyoruz” dedi. Bu güne kadar demokrasi ve haklar mücadelesinde Bandırma’da yapılan tüm eylemselliklerde Sol Parti olarak yer aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini açıklayan Kaya “Dün gezi direnişine katılan kadınlarımıza “Sürtük” diyerek hakaret eden AKP’li Cumhurbaşkanına tepki olarak Bandırma Emekçi Kadınlar Platformunun düzenlediği basın açıklamasına katıldık” şeklinde konuştu.

Kaya devamında şunları söyledi “Seçimlere az bir zaman kaldı. Gidecekse gidene, gelecekse gelmekte olana halkın örgütlü ve bilinçli gücünü, iradesini gösterelim ki haksızlıkların hesabı sorulsun. Harami saltanatına son vermek için Bandırma’da ve Türkiye’de demokratik yol ve zeminleri kullanmaktan, örgütlenmekten, mücadele etmekten başka yol yoktur”

05-06-2022/