17 Eylül Bandırma'nın İşgalden Kurtuluş Etkinlikleri

17 EYLÜL BANDIRMA'NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Bandırma Belediyesi, kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıl dönümünde ilk olarak 16 Eylül 2018 Pazar günü Haydar çavuş Camii’nde akşam namazından sonra şehitlerimiz için mevlit okunmasıyla başlayacak.

17 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında başlayacak törenle Atatürk Anıtına Çelenk sunma, Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın konuşması, şiir ve halk oyunları gösterileri yer alacak.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından saat 11.30’da Sonkurşun Anıtında ikinci bir tören düzenlenecek. Burada ilk olarak Şehitlik anıtına çelenklerin sunumu, saygı duruşu, saygı atışı, Kuran-ı Kerim ve duanın ardından törende yer alan vatandaşlarımıza pilav ve ayran ikramında bulunulacak.

(Sonkurşun anıtındaki törene katılmak isteyen vatandaşlarımız için Cumhuriyet meydanındaki törenin hemen ardından Nikah Salonu önünden araç kaldırılacaktır.)

Ekinlikler 17 Eylül Kurtuluş Günü Etkinlerini kapsamında düzenlenen “4. Bandırma Yağlı Pehlivan Güreşleri” ile devam edecek. Güreşler Örnek Sanayi sitesi Bandırmaspor Antreman Sahasında Saat: 12.00’de başlayacaktır. Saat 10.30’dan itibaren Nikah Salonu önünden Güreş Alanına her saat başı araç kaldırılacaktır.

Kurtuluş etkinlikleri kapsamında son olarak saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanında Mithat Körler konseri ile Bandırmalılar büyük bir müzik ziyafetine eşlik edecekler. Tüm vatandaşlarımız 17 Eylül Kurtuluş etkinliklerine davetlidir.

BANDIRMA GERÇEK