AK Parti Belediye Başkan Adayı M.Cemal Öztaylan'dan Gövde Gösterisi

Geçtiğimiz gün AK Parti Balıkesir toplantısında sürpriz bir kararla Bandırma Belediye Başkan adaylığı açıklanan AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan  ilçe teşkilatında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelerek yapacağı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bandırma İlçe Teşkilatı parti binası önünde  partili üyeler ve sevenlerince meşaleler eşliğinde  coşkuyla karşılanan Öztaylan, Bandırma’da 15 yıldır süregelen yerel CHP iktidarını ve belediye başkanlarını sert eleştirilerde bulunarak  Bandırma'nın 15 yıldır alamadığı hizmetleri  5 yıl içinde telafi edeceklerini açıkladı.

Konuşmasında aday olmayı istemediğini kimseyle de kulis yapmadığını ve  Cumhurbaşkanımızın emriyle aday olduğunu altını çizen Öztaylan, belediye başkanı olduğunda Cinçukuru, stadyum, Cumhuriyet Meydanı, köy yolları, vilayet binası, otopark, eski mezarlık düzenlenmesi, sahil bandı, Edincik’te üniversite öğrencileri için yurt gibi projelerini hayata geçireceğini söyledi. 

Bandırma Belediyesi’nde bir tane bankamatik memuru, işçisi bir tane boş gezenin kalfasını bırakırsam adam değilim.

CANLI İZLE TIKLA . https://www.youtube.com/watch?v=VK3n3m7nNew

Bandırma’da yapacağı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan  Öztaylan “ Nerde kalmıştık nereden başlayalım diyen güzel insanlar. Ne mutlu bana ki Bandırmada doğan bir babanın evladı olarak evladının evladı olarak hizmet ettiren rabbıma büyüklerime sizlere binlerce kez teşekkür ediyorum. Bandırmanın kaybolan 15 yılını 5 yıla sıkıştırmazsam adam değilim. Hizmet yapılacaksa biz yaparız.  Cumhuriyet Meydanı’nda 15 yıldan beri tamir edilmeyen mermerleri tamirden, Türkiye’nin en güzel meydanını sahil yapmak üzere yeniden başlıyoruz. Bandırma’nın 20 yılını düşünerek bin dönüm üniversite yerini ayırttırarak Türkiye’nin ilçedeki ilk fen fakültesini kurdurmuş bugün ilk ilçe üniversitesinin kurulmasına vesile olmuş adamım. Bu tohumları 35 sene önce attım. Bandırma il olursa vilayet binasının yapılması için eski tekel binasını ben almıştım. Tekel binasının tapusunu alacağız, Balıkesir’in 4 milletvekiliyle beraber ‘ Sayın İçişleri Bakanım biz buranın tapusunu size hediye ediyoruz. Burası vilayet binası olmaya yakışan tek yerdir.’ Bandırma’ya vilayet binasına hayırlı olsun diyeceğiz. Sahil bandının tamiratına bu yazı kurtarmak için başlayacağız. . Hiçbir esnafımızı mağdur etmeden, Antalya’daki Konyaaltı gibi tek yönlü Cumhuriyet Meydanı’ndan girişle beraber Türkiye’nin en güzel sahil bandını yapacağız. Bandırma Belediyesi'ni 368 kişiyle bıraktım. Şu anda Bandırma Belediyesi’nde 1000 kişi çalışıyor. Ekmek kutsaldır, mukaddestir kimsenin ekmeğiyle oynamadım oynamamda. Bandırma Belediyesi’nde bir tane bankamatik memuru, işçisi bir tane boş gezenin kalfasını bırakırsam adam değilim. 15 yıldan beri Bandırma Belediyesine sadece tek dingilli 4 kamyon alınmış. Büyükşehirle kardeş olarak Akçapınar’dan Dedeobası’na kadar önce yolları yapacağız. Bütün kırsal mahallelerdeki yolları yapacağız. Edincik’te de 3 yer belirledik. Üniversiteliler için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdu yapmayı planlıyoruz. Edincik’i Bandırma’nın, Bursa Görükle’si yapacağız. Herkesi toplayarak istişare ederek stadın nereye yapılması gerektiğini planlayacağız.”dedi

ALİ TAYLAN ÖZTAYLAN:. GAYRET BİZDEN TAKDİR ALLAH'TAN

Basın toplantısında konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Babası Cemal Öztaylan’ın aday gösterilmesi sürecini anlattı. Taylan Öztaylan, “Çok enteresan sürprizlerle dolu, nasibini yaşadığımız hayatın en çetrefilli dönemi bu oldu. Cemal Öztaylan burada doğdu, burada ekmek yedi. Allah ömür verdiği sürece devam edecek. Cumhurbaşkanımız bu şekilde uygun gördü. Ana istikametimiz Bandırma’ya tekrar AK Parti Belediyeciliğinin bayrağını asmaktır. Cumhur İttifakı bileşenleri olarak AK Partisiyle, MHP’siyle sımsıkı bir halde 31 Mart seçimi için bismillah diyoruz. Ben 20 ilçeden sorumluyum. Cemal Başkanı sizlerin kerim ellerine takdim ediyorum. Gayret bizden, takdiri Allah’tan.” dedi.

İLÇE BAŞKANI MEHMET  DOĞAN: “BİZ HİÇBİR ZAMAN HAİN OLMADIK”

Toplantıda konuşan ve son ana kadar açıklanması beklenen  başkan adaylığının güçlü ismi  AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, "İnşallah hep beraber Belediye Binasına yürüyeceğiz.Parti içinde kırgınlıklar fitne fesadı biliyoruz . Cemal abiyle bizim aramızda kırgınlığımız olmadı asla olmaz  Başka partiden aday olur demişler. Biz hiçbir zaman hain olmadık.” diye konuştu.

03-02-2023/ BERKAN KOZAN