Bandırma'lı Sanatçıdan Muhteşem Konser

30. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen Sahil Şenliklerinin altıncı gününde; Keskin Ayaklar, Hasat Sahne Sanatları, SASFAG ve Çağlar Çocuk Orkestrası sahne aldı. Gurup gösterilerinden sonra Orhan Demir konseri ile Bandırmalılar eşsiz bir müzik şöleni yaşadı. Ekiplere katılımlarından dolayı teşekkür plaketlerini Belediye Meclis Üyeleri  Merve Polat ve Mesut Özdemir takdim etti.

Kendi Bestesi olan Soğuk Duvar adlı şarkısıyla büyük beğeni toplayan Orhan Demir sahil şenliklerinde muhteşem konser ile izleyenlerin büyük beyenisini kazandı.

Orhan Demir kimdir;

Bandırma’da doğdu, İlk ve orta öğrenimini Bandırma’da tamamladı , İlk musıkı eğitimini Bandırma Musıkı Derneği’nde emekliKültür Bakanlığı Devlet Korosu Sanatçısı Udi-Bestekar Burhan Durucu ve merhum Bekir Silahtaroğlu’ndan aldı. Aynı zamanda Bandırma Musıkı Derneği’nin İcra Heyetinde yer alarak solist ve korist olarak birçok etkinlikte görev aldı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı DevletKonservatuarını kazanarak yükseköğretim hayatına başladı. Üniversite eğitiminin yanı sıra Selçuk Üniversitesi bünyesinde birçok konserde yeraldı.

2006 yılında Üniversite bünyesinde kurulan Mevlana Araştırma ve Hoşgörü Topluluğu’nun İcra Heyeti’ne katılıp, başta Konya ve çevresi olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı birçok Sema Töreninde görev aldı. 2007 yılında Kültür Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak DiyarbakırDevlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda Ses Sanatçısı olarak göreve başladı. Konya Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarında başlayan yükseköğrenim hayatı Diyarbakır Dicle Üniversitesi DevletKonservatuarı’ndan mezun olmasıyla tamamlandı. 2016 Yılında kendi isteğiyle Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na atanan sanatçı, sanat hayatına Bandırma ve Bursa’da devam etmektedir.

BANDIRMA GERCEK :HAYRETTİN İLDAM