Bandırmaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt "Eksiklerimizi Gidereceğiz"

Bandırmaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, 2-2 berabere kaldıkları Van Büyükşehir Belediyespor müsabakasına ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. Bozkurt “Müsabaka boyunca takım olarak çok fazla artımızın olduğu söylemek çok doğru olmaz. Ligin ilk maçları her takım için zordur. Rakım ve hava sıcaklığının yüksek olması, takımımızın yeni oyunculardan kurulu olması oyun sistemimizi sahaya yansıtamamamıza neden oldu”dedi.
Oyunculara özellikle oyunu oturtamadığımız dönemlerde topun arkasına sistemli bir şekilde geçmeleri uyarısında bulunduğunu açıklayan Bozkurt “Bunu iyi uyguladık. Zaman zaman oyununun kontrolü Van Büyükşehir Belediyespor’da görünse de bizi boğucu çok fazla pozisyonları yoktu. Arkada boşluklar yatacaklarını biliyorduk. Ancak biz arkayı değerlendiremedik. Bennur’un oyuna girmesi bize hücumda hareketlilik kattı. O hareketlilikten sonra golleri bulduk” ifadesini kullandı.
İlk 4 haftada içinde oyun stillerini sahaya yansıtamayacaklarını dile getiren Bozkurt “Takım olarak bu süreyi kayıpsız geçmek istiyoruz. Ancak uzatma dakikalarında yediğimiz gollerle skoru koruyamadık. Ne olursa olsun biz tecrübeli bir takımız o skoru korumamız gerekiyordu. Bunu değerlendiremedik. Çıkartılacak çok ders var. Van zor bir deplasman 1 puan kötü bir sonuç değil ancak 2-0 öne geçtiğimiz maçta son dakikalarda yediğimiz gollerle sahadan berabere ayrılmak elbette kötü” dedi.
Orta sahadaki oyuncuların teknik yapısı yüksek oyunculardan kurulu olduğunu dile getiren Bozkurt devamında şunları söyledi “Van Büyükşehir Belediyespor bize önlem olsun diye 3 koşan adamı orta sahaya koydu. İlk yarıda İrfan Başaran ve Birhan Vatansever topla fazla buluşamadılar. Topu oyuna sokarken fazla boşluklar bulamadık. Oralarda daha hareketli olmamız gerekiyordu. İkinci yarıda İrfan Başaran’ın biraz daha hareketli olması bizim adımıza oyunun seyrini değiştirdi. Eksikliklerimiz gidererek her geçen gün üzerine koyarak hedeflerimize ulaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalı” şeklinde konuştu.

02-09-2019-HABER. MARMARAOLAY