Dursun Mirza Basın Toplantısında Açıkladı "Aday Olmayacağım"

Partisi CHP 'den yeniden Bandırma Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesi üzerine hakkında bir başka partiden aday olacağı spekülasyonlarına bugün düzenlediği basın toplantısıyla son veren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza "aday olmayacağım" açıklamasıyla son noktayı koydu.

Milletvekili Ahmet Akın , Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı da hazır bulunduğu basın toplantısında "İcazetle bu noktaya gelmedim beni de icazetle aday yapmadılar açıklamasını yapan Dursun Mirza çok rahat olduğunu söyleyerek adaylık kriterlerinde halk desteğinin en çok  kendisinde ve açık ara önde olduğunu ifade eden Mirza buna rağmen aday gösterilmemesinin haksızlık olduğunu belirterek sitem etti. Kendisine yüzlerce binlerce insan vasıtasıyla yoğun baskılar oluşturulduğunu söyleyen Mirza yaşanılan süreçte Bandırma ya Balıkesir'e partime zarar verecek bir girişim içinde olmasının söz konusu olmadığını belirterek toplumun örgütlü kesimleriyle hak hukuk adalet prensipleriyle halk desteğiyle karar alan  bir kişi olduğunu dile getirdi..

Konuşmasında Tolga Tosun’un adaylığına da değinen Başkan Mirza; “Adayımız Tolga Tosun'a başarılar diliyorum.Benim Tolga Tosun, birlikte de çalıştığım bir arkadaşım. Kendisi ile hiçbir problemim yok. Ancak benim kabul edemediğim Tolga Tosun üzerinden bana sataşmaya devam ediyorlar ve benden intikam alınmaya çalışıyorlar.. Ben Ahmet Akın ve Fikret Şahin’den de daha iyi CHP’liyim. Bu nedenle aday olamazdım da zaten,Bandırma daki çağdaş yaşamın devam etmesini diliyorum partimin ilçe başkanımızın il başkanımızın yanındayım.” diye konuştu.

Basın toplantısında gazeteciler tarafından sorulan soruları da yanıtlayan Başkan Mirza  “Benim kendi adıma hiçbir beklentim yok. Kendi adıma bir talebim de olmadı. Ancak bazı meclis üyesi arkadaşlarım için kendisine teklifte bulundum. Ancak farklı gerekçelerle yer kalmadı denerek kabul edilmedi. Saygı duyarım ancak konuşulan bazı sözleri işitiyorum. Buradan şunu ifade etmeliyim ki benimle görev yapan ve bu kent için proje üreten hiçbir arkadaşıma söz söyletmem. Onları kimse küçümseyemez. Buna da asla izin vermem. Ben beş yılda yaptığımız tüm hizmetlerin hesabını vermeye hazırım. İma yolu ile de olsa konuşacak olan varsa ben buradayım. Delikanlı olan varsa arkadan konuşmaz. Çıkar yüzümüze konuşur” diye konuştu.

(AÇIKLAMANIN TAMAMI İÇİN VİDEO YA  TIKLAYINIZ)

 

BANDIRMA GERÇEK- 18-02-2019