Erdek Kurbağalıdere'nin Çöp ve Pislikle Kaplı Yatağını BASKİ Temizledi

Dünyanın en güzel sahil destinasyonlarından birine sahip olan Erdek'te deniz kirliliğine neden olan kanalizasyon, çöp ve atıkların sorumsuzca dere yataklarına atılmasından oluşan çevre kirliliğinin Erdek turizminin geleceğine yönelik büyük tehdit oluştırduğu  öne sürülüyor.

BASKİ'den yapılan açıklamada Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) ekipleri, Yalı Mahallesi Kanava Bölgesi’nde yer alan Kurbağalı Dere yatağı ve çevresinde görülen çöp ve atıklar için  temizlik çalışması gerçekleştirdi. Kurbağalı Dere yatağı ile çevresine sorumsuz kişiler tarafından atılan çöp, plastik ve benzeri atıklar Erdek yaz turizminin gözde bölgesi Kurbağalı kumsallarından denize akıyor.
Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. “Vatandaşlarımızdan dere yatağına ve çevresine çöp, plastik atıkları atmamalarını önemle rica ediyorum. Daha güzel ve temiz bir Erdek için hep beraber gayret edelim çalışalım. Kurbağalı Dere yatağını temizleyen BASKİ ekibine teşekkür ediyorum” 

12-02-2021/HABER MERKEZİ-BASKİ