Gönen Şehir Arıtması Devreye Giriyor

Büyükşehir Belediyesinin en büyük ve önemli  yatırımı Gönen Şehir Arıtmasının tam kapasite devreye girmesine sayılı günler kaldı..

22 Milyon TL’ye mal olan Gönen Şehir Arıtması deneme üretimine başladı. Arıtmanın, Eylül ayı içerisinde tam kapasite devreye gireceğini açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Arıtma, test üretimine başladı. Eylül ayı içerisinde resmi açılışı yapılacak. Arıtmanın tam kapasite devreye girmesiyle birlikte Gönen Çayına kontrolsüz deşarj yapılamayacak. Gönen’imiz için çok önemli yatırım” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaşama geçirilen ve 22 Milyon TL’ye mal olan 80 bin kişi kapasiteli Gönen Şehir Arıtması deneme üretimine başladı. Arıtmanın, Eylül ayında tam kapasite faaliyete geçeceğini bildiren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Arıtma projesi içerisinde 25 kilometrelik kanalizasyon hattı yenilendi” dedi.

Gönen’in çok ender bir değere sahip olduğunu da belirten Başkan Yakar, “Gönen’in içinden akarsu geçiyor. Bu çok az şehre nasip olan bir değer. Gönen Çayındaki kirlilik ve pis kokular arıtmanın devreye girmesiyle ortadan kalkacak. Sanayi kuruluşları başta olmak üzere hiçbir kurum, Gönen Çayına kontrolsüz deşarj yapamayacak. Gönen’in içinden tertemiz çay akacak” dedi.

GÖNEN POSTASI

BANDIRMA GERÇEK