Sözeri, Play-Off'a Kalacağımızı Düşünüyorum

tff 1.Lig Ekiplerinden RH Bandırmaspor'un yeni teknik direktörü Erkan Sözeri  kendisi için düzenlenen imza töreninde ilginç açıklamalarda bulundu.

Bandırmaspor Asbaşkanı Adem Yılmaz, basın sözcüsü Özer Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Erkan Sözeri basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bandırmaspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Görkem Kıran ve Hüseyin Bak’ın kadro dışı kalmasının bilgisi dahilinde olduğunu söyledi. Serdar Bozkurt’un abisi Ümit Bozkurt’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımının hoş bir davranış olmadığının altını çizen Sözeri “ Bu paylaşım yönetim kurulunu refüze edici bir paylaşımdır.Doğrusu benimde hoşuma gitmedi. Keşke olmasaydı. Yönetim kurulu üyeleri paylaşımı beğenen oyuncularla yollarını ayırmak istediklerini benimle paylaştılar. Şahsıma yapılan bir şey yok. Ancak bu uzun lig maratonunda aynı görüşte olmayan oyuncularla bu mücadeleyi sürdürmek zor. Yönetim kurulunun bu kararına saygı duyarak arkadaşlarımızla yolumuzu ayırdık. Bende olsam aynı şeyi yapardım” dedi.
Savunmaya önem vereceğiz
Oyuncu tercihleri ve sistem konusunda bazı değişliklere gideceklerinin altını çizen Sözeri “Bandırmaspor’un yeri bu değil. Özellikle takım savunmasına yönelik taktiksel dokunuşlarımız olacak. Bunu geçmiş dönem çalıştığımız kulüplerde yaptık ve sonuç aldık. Elbette savunmaya önem verirken golü de unutmayacağız. Takımımız gelişime açık oyunculardan kurulu. İnanıyorum ki ligin 15. haftasında sıralamadaki yerimiz üstlerde olacaktır. Devre arasında yapacağımız 2-3 transferde play-of’u zorlayacağımızı düşünüyorum.Bu potansiyeli görmesem zaten bu görevi kabul etmezdim” ifadesini kullandı.
Formayı hak eden giyecek
Açıklamasında oyunculara da mesaj veren Sözeri, mücadele etmeyen ve koşmayan oyuncunun takımda yer bulamayacağını söyledi. Sözeri “Benim için her oyuncunun değeri aynıdır. Bir oyuncu büyük bedellerle bu takıma dahil olmuş olabilir. Benim için oyuncuların geçmiş kariyerleri,transfer bedelleri değil, oyun içinde takıma yaptıkları katkıları önemlidir. Dönemimizde kim hak ediyorsa formayı o alacak. Sezon sonuna kadar tüm oyuncularım bu takım kadrosunda yer aldığını hep birlikte göreceğiz”şeklinde konuştu.

http://marmaraolay.com/bilgim-dahilinde-kadro-disi-kaldilar/

Görsel: Taner Ersöz