Bandırma'da Meydanda Basketbol Şenliği. Açılış Atışını Başkan Yücel Yılmaz Yaptı

Basketbol sporunda bir dönem ülkemizin en popüler kenti olan Bandırma'da Basketbol Şenliği düzenlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi desteğinde  Sonkurşun Basketbol Turnuvası adıyla başlatılan turnuva 3 gün sürecek. Turnuva'da Bandırma'da var olan Basketbol sevgisi ve potansiyelinin  sürdürülmesi amaçlanıyor. 
Türkiye’de bugüne kadar açık hava alanda düzenlenmiş en büyük Basketbol Turnuvalarından biri olarak kabul edilen 3×3 Bandırma Sonkurşun Basketbol Turnuvası Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın katılımıyla başladı ,Balıkesir  İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Bandırma Belediye Meclis Üyeleri ninde katılım gösterdiği açılış gününde ani soğuyan hava şartlarına rağmen gençlerden ve vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Turnuva için meydanda seyirciler için geçici trübün kuruldu.

Başkan Yücel Yılmaz  turnuvanın açılış atışından önce  yaptığı kısa açıklamada, “3 gün sürecek turnuvamızda 90 takımımız mücadele edecek. Bandırma uzun yıllardır basketbolda gerek 1. Lig’de gerek Süper Lig’de kendini ifade etmiş takımlara sahipti. Ülkemize de basketbolcular yetiştirmiş bir şehrimiz. Bunun devam etmesi ve aynı zamanda basketboldaki etik değerleri gençlerimize yansıtmak için Spor Daire Başkanlığımız ile birlikte böyle bir organizasyon yaptık. Bunu tekrarlayacağız. Bandırma basketbolu seviyor.” dedi.

Çok sayıda genç basketbol severin katıldığı turnuva  3 gün sürecek ve  toplamda 90 takım  tek pota ile müsabakalarda karşı karşıya gelecek.

01-10-2021.