Kırgızistan'dan Gelen Otağ Çadırlar Kuruluyor

Büyük felaket sonrasında soydaş ülkelerden gelen yardımlar büyük memnuniyet yaratıyor.  Kırgızıstan  gelen ilk parti çadırları Kahramanmaraş'a kurarak  depremzedelerin kullanımına hazır hale getirdi. İkinci parti çadırların yolda olduğu bildirildi.  Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbaev’in de kurulumuna katıldığı yurtların bir bölümü Kahramanmaraş’ta hazır hale geldi. Kırgızistan Milletvekili Nurzhigit Kadirbekov: “Bizim yardımımız maddi ve manevi özel olacak çünkü biz aynı soydanız.”

Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbaev’in de kurulumuna katıldığı yurtların bir bölümü Kahramanmaraş’ta hazır hale geldi.
·Dün Kırgızistan’dan Gaziantep’e de getirilen yurtlar, kurulmaya başlandı. Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbayev de yurtların kurulmasına yardımcı oluyor. 
Bugün Kırgızistan’dan Türkiye’ye ek kurtarma ekibi, ilaç ve yurtlarla birlikte başka bir uçak daha gelecek.
Öte yandan Kazakistan  ekipleri  çadır kurma ve kurtarma çalışmalarına devam ederken Azerbaycan’dan Türkiye’ye yardıma gelen 100 gönüllü genç de Kahramanmaraş’ta insanlara hem maddi hem de manevi destek sağlıyorlar.

13-02-2023/BANDIRMA GERÇEK HABER