Büyükşehir'e Göre Bandırma Azapta Gerek!

BÜYÜKŞEHİRE GÖRE BANDIRMA AZAPTA GEREK!.

Değerli okurlar bilirsiniz, “ŞEYTAN AZAPTA GEREK” diye bir söz vardır, aynı onun gibi Ülke siyasetinde Büyükşehir uygulamaları yaygınlaşıp İlimiz Balıkesir de Büyük büyük çok büyükşehir olduktan sonra İlçelerdeki Muhalif Belediyeler Azapta gerek misali “limon sıkılır gibi” SU-ları ve çeşitli işleri sıkılmaya başlandı.

Balıkesir Büyükşehir olur olmaz sanırım ilk icraatlarının başında Bandırmanın SUYU vardı, kısaca atık su parası, Çevre, Bakım, cart curt derken okkalı bir kazıkla suyumuza el konuldu adı BASKİ oldu.

O yıllarda Bandırma Belediyesinin Mücadelesi pek etkili olamadı ve Bandırma, Erdek Ülkenin en pahalı suyunu kullanmaya mecbur bırakıldı, ta ki 31 Mart yerel seçimlerine yakın suyumuz ucuzlatıldı, ama su kazığını unutmayan Bandırma ve Erdek demokratik tepkisini ortaya koyarak Muhalefetin adaylarını tercih etti.

Büyükşehrin Meclis oturumlarında oy kullanmak için İlçelerden gelen seçilmiş Büyükşehir Meclis üyeleri, ki bu zevat çeşitli siyasi partilerin mensubudurlar, bulundukları İlçe halkının haklarını savunmak, Rahat ve huzurlarını sağlamak amacıyla siyaset yapar, ya da yapar görünürler.

Yapar görünürler, çünkü son günlerde gündeme bomba gibi düşen Balıkesir Büyükşehir meclisi sudan bahanelerle içi boş söylemlerle, Bandırma Belediyesine olan ya da olmayan borç masalını anlatarak “SU borcumuzu ödeyebilmemiz için suyunuza ZAM yapmamız gerekiyor” gibi akıl dışı taktik ve söylemle SU ZAMMINI oya sunarken, İlçelerimizde bizim güvenerek seçtiğimiz Büyükşehir Meclis üyelerimiz bu durumda ne yaptı dersiniz.

“Ey Büyükşehir! Sen o borcu zaten ödemek zorundasın, Ödeyemesen bile Erdek ve Bandırmanın suyuna yapılacak kalıcı ZAM ile ne kadarsa borcunuz, bu borcun kat be kat fazlasını Bandırma’lı ve Erdek’li vatandaşın cebinden ila nihaye alacaksın, biz bu oylamaya ve teklife itiraz ediyoruz böyle saçma bir şey olamaz mı dediler?.

Ne gezer, hepsi birden el kaldırıp Bandırma ve Erdek halkına okkalı bir kazık getiren teklife EVET dediler.

O Partiden, Şu Partiden, Bu Partideniz yok birbirimizden farkımız ama biz X Partisiyiz, (Osmanlı Bankası reklamı benzeri) yaa öylemiii ne kadar güzel, demek yok birbirinizden farkınız, Bravo, Aferin size, BANDIRMA AZAPTA GEREK sayenizde…

Esen kalınız…

20-07-2019 BANDIRMA