Nato ve İsveç

NATO ve İSVEÇ.

Değerli okurlar, Dünyamızda NATO’ya üye olmak, uluslararası bir güvenlik şemsiyesinin altına girmek(!), anlamına geliyor.

Malum, dünyamızda iki askeri güvenlik  topluluğu vardı,   1 Temmuz 1991'de dağıtılan  VARŞOVA PAKTI ve halen devam eden NATO.  Nato daha güvenceli ve daha demokratik bir oluşum, her hangi bir ülkenin baskısı altında olmayan ülkeler NATO’ya üye olmayı tercih ediyorlar, tıpkı FİNLANDİYA ve İSVEÇ vs, gibi ve bilhassa İSVEÇ.

Dünyada daha özgür yaşamak islam alemine ve TÜRKİYE’ye daha fazla saldırmak, müslümanların en kutsalına ve ALLAH’ın kelamına daha fazla bühtan ve iftirada bulunmak ve hatta Kuran’ı ateşe verip yakmak gibi şen’i eylemlerde bulunmak özgürlüğünü elde etmek için Nato’ya koşuyor.

Bu pisliklere karşı bizler, yüzde doksan dokuzu müslüman olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ olarak ne yapıyoruz?, İSVEÇ köpeği Kuranı Kerim'i yakarken, biz de onların Nato’ya girebilmeleri ve orada güvende olabilmeleri için YEŞİL IŞIK yakıyoruz. Yani onların isteklerini onaylıyoruz.

Bilindiği gibi TÜRKİYE’nin onayı olmazsa İsveç NATO’yu rüyasında bile göremeyecekti, şimdi Kuran’ı yakanla bizim ne farkımız kaldı. Bu vebalin altından kim kalkabilir?.

Aşırı sıcakların etkisiyle başımıza Güneş mi çarptı da böyle kararlar alındı?

Böyle tenakuz, böyle saçmalık olabilir mi? Ama maalesef oluyor ve oldu….

ESEN KALINIZ…..

16-07-2023 /BANDIRMA