Din'e ve Allah'a (cc)Karşı Saygısızlık

DİN’E ve ALLAH’A(cc)KARŞI SAYGISIZLIK!

Fikret Çağın,

Değerli okurlar, öncelikle ülkemizde meydana gelen, yüzyılın en büyük felaketi olan, on İlimizi kapsayan bu büyük deprem felaketinde hayatlarını kaybeden binlerce vatandaşlarımıza yüce Allahtan (cc) rahmet ve mağfiret, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Kelamullaha yani Allah’ın kelamına, elçilerine karşı yapılan saygısızlıklar, umursamazlıklar ve bazı ahlaksızlıklar geçmişte bazı kavimlerin yok oluşlarına neden olmuştur, çünkü ALLAH(cc) İslam Dinini öğreten kendi lafzıyla meydana gelen ve son peygamberiyle (sav) tüm İslam alemine ulaştırılan kuranı kerimi koruyacağını kitabında apaçık belirtiyor.

*Hicr suresi 9. Ayet, Hiç şüphe yok ki o zikri (Kuranı) biz indirdik onu koruyacak olan da biziz* diyor.

Geçtiğimiz günlerde İsveç’te aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan isimli bir kafir Türkiye’nin Stockholm büyük elçilği’nin önünde Kuranı Kerim'i yaktı, bu eyleme İslam dünyasından kayda değer tepkiler pek gelmemesine karşın Türkiye’mizden hak ettikleri (Nato üyeliğini onaylamayacağız) tepkisi geldi.

Bu tepki bir cezayı içeren yerinde bir tepkiydi, bu kafirler bunu hak etmişlerdi.

Ancak sapıklıklar bu kadarla da bitmiyor ki, bizde de bir TV, spikeri D.G, isimli bir sunucu bayan, konuğu olan Jeoloji mühendisi bir bilim insanının, önceki depremlerden ders almalıydık sözüne adeta deliriyor, *böyle ölümlü ders mi olur hocam* diyor ve elindeki belgeleri kağıtları sağa sola fırlatıyor, (bu hanıma karşı sen Allah’ın hangi dersine uydun ki şimdi isyanları oynuyorsun deme de dur).

Sosyal medyadan Ceren Ö. İsmini kullanan bir başka sapık da (çok seviniyorum) diyerek, depremin vurduğu on ilin isimlerini sayarak milyon kişi öldü, belki buradaki yayın açan İ*neler de gebermiştir, Rabbim güzel vuruyorsun, Yıktın mı güzel yıkıyorsun ALLAH senden razı olsun" diyor. Ne kadar maneviyattan uzak, ne kadar boş bir kafa, ALLAH’A ALLAH SENDEN RAZI OLSUN diyecek kadar boş ve kof bir yaratık.

Bu sapık yakalandıktan sonra, *Psikolojim bozuktu, pişmanım herkesten özür dilerim diyor, yani yediği herzenin farkında ama sosyal medya fenomeni olacak ya.

İki genç kız da bu büyük depreme seviniyorlar ve Allah’a dua ediyorlar, Duaları da şöyle, *ALLAHIM bize de büyük bir deprem nasip et buralar yerle bir olsun*diyebiliyorlar, Bütün bunlara ne denir ki, Balık baştan kokar mı demeli?.

Kötü örneklerle dolu bir geçmişimiz var, dünden bugüne her türlü dünyevi çıkarlar için Mukaddes Dinimiz aşırı şekilde kullanıldı ve halen de kullanılmakta, Allah’ın rızasını kazanmak için değil, sosyal medyada yer bulmak için, ya da siyasi arenada pay kapabilmek için.

İnsanlar, görüldüğü gibi dinsizliklerini, inançsızlıklarını utanmadan, sıkılmadan ulu orta sergilemeye başladılar, bu davranışlarımızla Allah (cc) bizi cezalandırıyor demek istemiyorum ama içinde bulunduğumuz hali ve ahvali biraz gözden geçirsek, biraz nefs muhasebesi yapsak. Tüm esnaflar, ben de dahil, tüm ev sahipleri olarak bu ağır ZAM lara ayak uydurup fırsatçılık yapıp yapmadığımızı bazı konularda İnsanları ekonomik yönden zora sokup sokmadığımızı düşünürsek, Allahın gazabına yaklaşıyor olduğumuzu açık ve net bir biçimde görürüz.

Malumunuz, geçmişte İnançsızın biri Bakara suresini alaya alarak,-hakara makara yapıyor, sallıyorum diyordu bu inançsız önce büyük bir yere danışman daha sora da Büyük elçi olabiliyorsa bu tür inançsızlar ödüllendiriliyorsa, böylesi ödüllendirmeler, Devlet eliyle halkı Din’i hafife almayı teşvik değilse nedir?. Afetlere felaketlere davetiye çıkarmak zorunda mıyız? Helake doğru gitmek zorundamıyız?. Unutulmasın ki ALLAH(cc) dinini de kitabını da en iyi şekilde koruyacaktır, Allah’ın Merhameti, Affı ve mağfireti çok geniştir, lakin cezası da çok çetindir bu iyi biline….

Esen kalınız…

09-02-2023/FİKRET ÇAĞIN