CHP Bandırma Belediye Başkanı Adaylarına Önerilerim

CHP BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARINA ÖNERİLERİM

Mart 2019 yerel seçimlerinde  Bandırma Belediyesi başkan adaylığı için hazırlık  yapan değerli partili arkadaşlarımın tümünü tanıyor bu göreve layık insanlar olduklarını biliyorum. Kişiye çok büyük sorumluluklar yükleyecek bu göreve böyle aydın, değerli arkadaşlarımın cesaretle talip olmaları gerçekten sevindirici. Kendilerini candan kutluyorum.

Değerli adayların adaylık açıklamalarında ortaya koydukları tasarılar elbet olumlu. Desteklenmeye değer. Adaylardan hangisi seçilirse seçilsin, yalnız kendi düşüncelerini değil, ortaya konulan tüm düşünceleri göz önüne alarak çalışmaları elbet çok yararlı olacaktır.

Benim adaylarca dikkate alınmasını dilediğim iki önerim var. İkisi de eğitimle ilgili. Bilindiği üzere, siyasal iktidar, çocuklarımızı bilim dünyasından uzak tutmak için günden güne daha hızlı ve yıkıcı programlar hazırlayıp uyguluyor. Gerekçelerini de apaçık ortala koyuyorlar: Toplumun eğitim düzeyi yükseldikçe seçimlerde aldıkları oylar azalıyormuş. Eğitim düzeyi düşük, hatta okur yazar olmuyan kitleler başlıca güç kaynaklarıymış. Elhak doğrudur. Aydınlanmadan korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar.

Birinci önerim, her yaştaki öğrencilerimizin yararlanmasına açık bilimsel video ve filmlerin izlenebileceği bir ortam hazırlanması. Böyle ortamların hazırlanması, iktidarca planlanıp yürütülen cehalet taaruzuna karşı koyabilecek iyi bir savunma girişimi olacaktır. Böyle bir savaşımda gönüllüce görev alabilecek pek çok aydın emekli öğretmenimiz vardır. Hem böylesi ortamlarda tamamen bilimsel söyleşiler, paneller, konferanslar da düzenlenerek halkın yararlanmasına açılabilir. Bu, Bandırma’da halkın bilime ve sanata daha yakınlaşmasını da sağlayabilir.

İkinci önerim, her yaştaki öğrencilerimize yaşamlarını planlamada örnek alabilecekleri ulusal ve uluslar arası üstün başarılı bilim ve sanat insanlarının yaşam öykülerini içeren kitapların sağlanıp yararlanmasına sunulmasıdır. Piyasada bu amaçla her yaştaki öğrecilerimize sunulabilecek birçok kitap vardır.

Bu önerilerimi sayın belediye başkan adaylarımıza, değerlendirmeleri dileğiyle, saygı ve sevgiyle başarılı olacaklarına inacımla sunuyorum.