Eyyy Muktedirler,Çatlayın!...

EYYY MUKTEDİRLER, ÇATLAYIN !...

 
Çatlayın ey muktedirler! Bir türlü karartamadınız ruhumuzu, yaşama sevincimizi yok edemediniz! Son 12 yılın her birinde, her mevsiminde, her ayında, haftasında, her gününde, her saatinde her dakikasında, saniyesinde  beynimizi topa tutunuz. Yalanlarınızla, iftiralarınızla, yasaklarınızla beyinlerimizi dumura uğratmaya çalıştınız. Tomalarınızla, biber gazlarınızla. gerçek ve plastik kurşunlarınızla, dipçik ve postallarınızla, kiralık palalı, meşe odunlu yargısız infazcılarınızla, kısacası tüm gücünüzle saldırdınız. Saygısız ekranlarınızla, jöleli jölesiz şarlatanlarınız ve sözüm ona yazarlarınızla çullandınız üstümüze! Sonuç: Bunalttınız evet, ama yenemediniz işte! Yenemiyorsunuz, yenemeyeceksiniz bizi!
 
Tepeden tırnağa umut doluyuz, yaşama sevinci doluyuz, sınırsız sömürünüzle, aptalca yalanlarınızla, beyinlerini yıkayarak üstümüze saldırttığınız çocuklarımızla bir türlü başa çıkamadınız mücadele kararlılığımızla. Duygularımızı, haklılık inancımızı söküp atamadınız yüreğimizden. İçte ve dışta günden güne yalnızlaştığınızı, yoldaşlarınızın bir bir çevrenizden uzaklaştığını görmek haklılığımızı gösterdi kamuoyuna. Dünyadaki müttefiklerinizin, destekçilerinizin bir zamanlardaki övgüleri yerine şimdi peşinizden alaycı ıslıklar çalmaya başlamaları haklı direnişimizin açık kanıtları oldu.
 
Doğrusu bu ya, topluma yutturduğunuz “Çalıyorlar ama çalışıyorlar da, helâl olsun!” afyonu ağır bir etki yapmıştı çoğunluğun üstünde. Bu bizi umutsuzluğa düşürmüştü. Şimdilerde bu afyonun etkisini yitirmeye başladığını görüyoruz. “Çalıyorlarsa …” diyenlerin sayısı hızla artıyor. O kadar ki, muktedirlerin en gözü yaşlıları bile mızıldanmaya, “Hele şu gün gelsin, benim de söyleyecek çok sözüm var!” diye söylenmeye başladı. Muktedirler kervanına katılmak için varını yoğunu bağış  diye efendilerinin küpüne döküp hem liste dışı hem meteliksiz kalan saftiriklerin pişmanlıkları dinleyenlerin yüreklerini paralıyor(!).   
 
Bu gelişmeler ve daha bir çokları saltanatınızın sonunun yaklaştığını gösteriyor dünyaya. Bu çağda artık saltanat tutkusunun maddî gerçekliğe istinat edemeyeceğini, saltanat tutkusunun derin ruhsal sorunlardan kaynaklandığını, sırtını milletin kesesine yaslayan muktedirlerin er geç bu millet tarafından kaçak saraylardan kapı dışarı edileceklerini azıcık aklı, azıcık tarih bilinci, azıcık adalet duygusu olanlar bile açık seçik görebilir, görüyorlar da…
 
İşte bu nedenlerledir ki, eyyy muktedirler, bir dönem kararttığınız gönüllerimiz yeniden aydınlandı.Yüreklerimiz şenlendi. Baharın, bereketin müjdecisi çayır çimenin, bin bir renk renk çiçeklerin doğayı allayıp pullamaya koyulduğunu, tarlaların adeta köpürdüğünü görmeye, kuş cıvıltılarını dulmaya başladık.  Anladık ki artık gidicisiniz. Öyle bir gidiş ki, paldır küldür. Bu halk kurtarıcısı değil, sırtında kirli bir yük olduğunuzu anlamaya başladı. Uyanışı her gün biraz daha hızlanıyor.
 
Çatlayın eyyy muktedirler… sonunuz geldi. Gidiyorsunuz, paldır küldür gidiyorsunuz! Çatlayın!